fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Tokitomo Hisako loeng ja töötuba 15.06.2021 | 16.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind
12 €
Tokitomo Hisako 2011. aastal Jaapani kultuuripäevade külalisena Lühikese jala galeriis toimunud näitusel.
Loeng või vestlus
Publikuprogramm
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Tokitomo Hisako loeng ja töötuba

Teisipäeval, 15. juunil kell 16.00 viib jaapani tekstiilikunstnik ning kimonoajaloo ja traditsiooniliste tekstiilitehnoloogiate uurija Tokitomo Hisako Adamson-Ericu muuseumis läbi loengu ja töötoa täiskasvanutele. 

Esialgu tutvustab Tokitomo loengu käigus tekstiilikunsti ja kimonote traditsiooni ajalugu ja praktikaid. Loengus räägib Tokitomo kimono kandmise kultuurist läbi olulisimate sündmuste, mis inimese elus on märgilise tähendusega. 

Seejärel toimub kunstniku juhendamisel töötuba, milles keskendutakse põhiliselt indigoga värvimisele ja shibori tehnikale. Tegemist on lihtsa, kuid samal ajal palju erinevaid nünsse ja loomingulisi võimalusi pakkuva meetodiga, mida Jaapanis on kasutatud juba enam kui 1000 aastat. 

Tekstiilikunstnik Tokitomo Hisako on õppinud Tōkyōs Salon de Chapeau disainiosakonnas ning Tōkyō tekstiilikunstiakadeemias, hiljem on ta end täiendanud ka Londonis. Ta kasutab Edo yūzen-maalitehnikat, mida hinnatakse just oma täiuseni viidud mustrite ja peene värvikäsitluse poolest. Tokitomo on esinenud mitmete isikunäitustega, pidanud loenguid ja töötubasid nii Jaapanis kui ka paljudes teistes riikides üle maailma, muu hulgas oli 2011. aastal Tokitomo näitus Eestis Lühikese jala galeriis.  

Oma rohkem kui 45-aastase karjääri jooksul on ta tutvustanud jaapani kultuuri mitmesuguseid aspekte, eeskätt kimono- ja tekstiilikunsti kaudu, õpetanud ja uurinud eri maade taimedega värvimise meetodeid ning loonud arvukalt traditsioonidest inspireeritud erakordselt meisterlikke autoriteoseid (kimonod, sirmid, vaibad, aksessuaarid). Näitusele „Kimono. Jaapani ilu puudutus” on kaasatud ka tema loodud kimonote autorikomplektid.

2011. aastal omistatiTokitomoleJaapani kultuurisaadiku austav tiitel, millega kaasnes Jaapani kultuuri tutvustamine mitmel pool maailmas. Selle raames toimusid tema meistriklassid nii Eesti Kunstiakadeemias kui ka Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Kuressaare Ametikoolis. 

Näitus „Kimono. Jaapani ilu puudutus” tutvustab Jaapani üht tuntumat ja kaunimat sümbolit – kimonot. Traditsioonilist laadi kimonod, aksessuaarid ja fotod annavad põneva sissevaate jaapani kultuuri igapäevaelu, aastaaegade vaheldumise ning jaapanlaste elukaart tähistavate pidulike sündmuste kaudu. 

Loeng ja töötuba toimuvad jaapani keeles, eesti keelde tõlgib näituse üks kuraatoritest Taimi Paves. 

Sündmus kestab 16.00 – 18.00. 

Hind: 12 eurot.

Palume sündmusele eelnevalt registreeruda.