Töötoad „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“ 04.09.2022

Kadrioru kunstimuuseum
Teemaüritus

Töötoad „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“

Performatiivsed töötoad „Lemmikul olen mina ja minul on lemmik“ on eelsündmuseks 2023. aastal toimuvale kaasliikide teemalisele näitusele Kadrioru kunstimuuseumis.
Asukoht: Kadrioru park, Alumine aed (Kadrioru lossi ees)
Sündmuse ideeks on mõelda linnaruumis ümbritsevale keskkonnale ning seal elavate kaasliikide peale. Performatiivseid töötubasid juhendavad lemmikloomad, kes aitavad ökosoofiliselt ja empaatiliselt mõelda teiste liikide heaolule, vajalikule võrdsusele ning oskustele, mida kaasliigid inimesele õpetada võiksid. Mida oskab näiteks koer, jänes, madu või rott inimesest teistmoodi ja mida võiks inimene sellest õppida? Töötubasid viivad läbi Performances for Pets loojad Krõõt Juurak ja Alex Bailey.
Lemmikloomade töötubasid saadab Üle Prahi kollektiivi pargipiknik, mis valmistab eine juba äraviskamisele mõeldud toidust. Piknik soovib rõhutada ringmajanduslikku mudelit, mis kasutab toitu säästlikult ning jätkusuutlikult.
Performances for Petsi liikmed Krõõt Juurak ja Alex Bailey on lemmikloomade performance’ite ja töötubadega tegelenud aastast 2014. Nende eesmärk on uurida teiste liikide maitse- kui ka huumorimeelt ning muuta tavapärast rolli – inimesed etendamas ja pakkumas mõttelist meelelahutust loomadele, mitte vastupidi. Krõõt Juurak ja Alex Bailey on loonud etendused lemmikloomadele, mis on kohandatud koerte, kasside ja teiste liikide huvidele individuaalselt. Performance for Pets on esinenud juba üle 90 korra Zürichis, Erlangenis, Brüsselis, Bristolis, Tallinnas, Berliinis ja Viinis.
Üle Prahi kollektiiv (alates 2019) on muutuv kooslus inimesi, kes huvituvad erinevatest toiduaktivismiga seotud teemadest. Koos päästetakse toitu prügikastist, inspireerutakse leitud toiduainete võimalustest, valmistatakse eine ja jagatakse oma teadmisi toidulaua taga.