fbpx

Otsing

Ugala teater: Kuhu sa jäid? 14.02.2023 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

25/20 €

 

Ugala teater "Kuhu Sa jäid?"
Etendus

Ugala teater: Kuhu sa jäid?

Asukoht: Kumu auditoorium

Suhtepõnevik
Lavastaja Sander Pukk
Kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Valguskunstnik Villu Konrad
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov
Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle
Osades Riho Kütsar (Teater Vanemuine), Liina Vahtrik (külalisena), Janek Vadi, Jaana Kena, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Martin Mill, Marika Paarnealm ja Margus Tabor

Selles Andrew Bovelli meisterlikult läbipõimitud tegevusliinidega näidendis ilmub vaatajate ette üheksa tegelast, kes kõik on ühel või teisel viisil seotud looga, mis paari kuuma päeva ja öö jooksul ühes rannaäärses linnakeses lahti rullub.

Teie ees on Pete, Jane, Leon ja Sonja. Nad on baaris ja tantsivad. Muusika läheb valjemaks… see on natuke erutav. Võib-olla mõni Ladina-Ameerika rütm. Pete ja Sonja on ühes baaris, Leon ja Jane on teises. Nende tantsus on midagi enamat kui lihtne kõigutamine. Pete on tegelikult abielus Jane’iga. Sonja on tegelikult abielus Leoniga. Pete ja Sonja lähevad koos odavasse hotellituppa. Loen ja Jane lähevad koos odavasse hotellituppa. Topelttruudusetus.

Teie ees on Neil, Sarah, Valerie, Nick ja John. Neil kirjutab oma kunagisele armsamale kirja. Sarah kõneleb oma terapeudiga. Valerie üritab paaniliselt oma abikaasat kätte saada, sest tema auto on ühel kõrvalisel teel katki läinud. Nick annab politseis ütlusi. John ootab oma naist koju. Aga siin on konks. Sarah on Neili endine armsam. Valerie on Sarah’ terapeut. Nick pakub Valerie’le küüti. John on Valerie abikaasa.

„Kuhu sa jäid?“ on teine austraalia näitekirjaniku ja stsenaristi Andrew Bovelli näidend, mis Ugalas lavale jõuab. 2019. aastal esietendus siiani täissaalidele mängitav „Surmkindlad asjad siin elus“. „Kuhu sa jäid?“ (originaalpealkirjaga „Speaking in Tongues“) tõi Bovellile Austraalia Kirjanike Liidu auhinna ning režissöör Ray Lawrence’i palvel kirjutas Bovell selle ümber filmistsenaariumiks, mille põhjal valmis 2001. aastal film „Lantana“. Filmile sai osaks rahvusvaheline menu ja seda pärjati mitmete auhindadega nii Austraalias kui ka erinevatel festivalidel.

Esietendus Ugala teatri väikeses saalis 5. veebruaril 2022.