fbpx

Otsing

Ugala teater: Süsteem 22.04.2024
19.00–21.45

Kumu kunstimuuseum

Kumu auditoorium

Täispilet
30 €

Pilet 30/25 €

 

Ugala. Süsteem
Etendus

Ugala teater: Süsteem

Ben Lewis
Lavastaja: Andres Noormets
Osades: Marika Palm, Rait Õunapuu, Martin Mill, Alden Kirss, Tanel Ingi

„Igaüks tahab endale lugu, mis on ilus, selge ja lihtne. Sa oled ise selle loo kangelane, sa oled väga hea ja mõned teised inimesed on pahad. Lõpuks hea võidab ja pahad saavad oma karistuse. Aga kui sa jätad mõned olulised inimesed meelega oma loost välja või muudad nad oma suvast lähtudes pahadeks, siis loovad nad vastureaktsiooniks omaenda loo, kus just sina oled see paha ja sinust saadakse võitu ja sind ennast karistatakse.“
„Süsteem“

Jan otsustab ühineda treeningprogrammiga, mis lubab teha poisist mehe. Samas pole tal õrna aimugi, millesse ta end mässib. Kaks aastat hiljem on Jan kadunud ja tema õde Maia asub venda otsima. Nende kahe ümber lahti hargnev lugu sunnib üsna pea surmkindlates asjades kahtlema. Miski pole enam see, millena ta näib ja tõde vahetab valega üpris tihti kohad.


Ben Lewise poolt BBC Radio’le kirjutatud kuuldemäng-põnevussari „Süsteem“ jõudis kiirelt kiitvate arvustusteni ja võitis Prix Europa parima seriaali ja BBC parima audiodraama auhinnad. Praegu on tal koostöös BBC-ga väljatöötamisel sama sarja televersioon.