fbpx

Otsing

Elamusprogramm „Ühismaal“ 01.12.2023 – 19.05.2024

Kumu kunstimuuseum
Hind grupile alates
180 €

Programmi miinimumhind on 10 osaleja tasu, ehk 180 € / 200 €.
Täiskasvanud ja noored 20 € /in. Lapsed (kuni 12a) 18 € /in.
Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.

Detail Nicola De Maria teoselt „Öö luule Lillede kuningriigis“ näitusel „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“
Elamusprogramm
Noortele
Seenioridele
Täiskasvanutele

Elamusprogramm „Ühismaal“

Elamusprogramm „Ühismaal“ ühendab näituse „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“ külastuse loomingulise töötoaga Kumu kunstistuudios. Programm sobib hästi sõpruskonnale, sünnipäevalistele või töökollektiivile.

Esmalt külastatakse koos programmijuhiga näitust, kus tutvutakse 1980. aastate teise poole Itaalia ja Eesti kunstnike loomingulise dialoogi ning näiliselt lõputu maalimaailmaga.

Näituse üks eesmärke on pöörata tähelepanu 1980. aastate Eesti maalikunstile ning selle tähendusele meie lähikunstiajaloos, vajades veel aktiivset mõtestamist. Olulise põhimõttena propageerisid nii Itaalia transavangard kui ka Eesti oma Rühm T subjektiivset, isiksuse ja emotsioonide keskset lähenemist kunstile, kunstniku täielikku loomingulist ja vaimset vabadust. Sellest inspireerituna on loovtöös osalejad oodatud liituma ühismaali teostuses, andes oma isiklik panus suurema maalimaailma loomingus. Seltskond valib näitusel eksponeeritud teose reproduktsiooni mis jagatakse omavahel osadeks ning maalitakse üles. Tulemuseks on eri osadest koosnev maal, mille ilmet saab osi ümber tõstes ka pärast töötuba meelepäraselt edasi kujundada.

Töötuba ei eelda varasemat kunsti- ega käsitöökogemust ning sobib täiskasvanutele ja noortele alates 13. eluaastast.

Kahetunnine programm toimub ettetellimisel eesti, inglise või vene keeles.