fbpx

Otsing

Sügisjazz 2021: Galakontsert „Mis värvi on armastus“ Uno Loobi mälestuseks 24.10.2021 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
23 €

Täispilet 23€

Sooduspilet 18€

Kontsert

Sügisjazz 2021: Galakontsert „Mis värvi on armastus“ Uno Loobi mälestuseks

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus/Duration: 1 h 15 min

Kontsert „Mis värvi on armastus“ on muusikute austusavaldus meie seast hiljuti lahkunud suurele meistrile – lauljale, kitarristile, pedagoogile ja laululoojale Uno Loobile ning tema hindamatule panusele Eesti levimuusikasse.

Uno Loop (31. 05.1930 Tallinn – 08. 09.2021) jättis meile rohkem kui 250 laulu, mis on salvestatud heliplaatidele ja Eesti Raadio fonoteeki, neist mitmed pärlid nagu „Kamina ees“, „Isad ja Pojad“, „Selle suve laul“, „Veel“, „Mu meri“ jt on ta enda looming. Pedagoogina töötas ta muusikateoreetiliste ainete ja kitarri õpetajana ning jätkas Uno Naissoo tööd Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika osakonda juhtides. Naissoo ja Loop olid head sõbrad juba ansambli Swing Club aegadest ning Raimond Valgre laulude kõrval ongi Loop Eesti muusikast kõige rohkem Uno Naissoo loomingut esitanud. Välismaa autorite loomingust meeldisid talle igihaljad lood, mida ta esitas suurepärase svingitunnetusega – ega asjata nimetata Uno Loopi ka jazzlauljaks. Jazzkaare kontsertidel on ta osalenud lauldes nii Valgret, laule Georg Otsa repertuaarist, jazziklassikat kui ka bossanovasid. Koos Uno Naissooga kodustas Uno Loop bossanova Eestis ja kirjutas ka ühe kaunima bossanova – „Kamina ees“.

Galakontserdil saab solistide Marianne Leiburi, Marten Kuninga ja vokaalansambli The Swingin’ Sisters esituses kuulda Uno Loobi poolt populaarseks lauldud lugusid nagu „Mis värvi on armastus“, „Lõke preerias“, „Märtsis algas mai“, „Õnnele vastu“, „Tänav kus sa elad“, „Kamina ees“ ja laule Eesti Raadio Meeskvarteti repertuaarist, mille koosseisu ka Loop ise kuulus.

Tähenduslik on seegi, et Marianne Leiburi vanaisa Kalju Terasmaa laulis koos Uno Loobiga ER meeskvartetis. Galakontserdi värsked seaded on teinud Siim Aimla ja Janno Trump.

NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 18. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.