fbpx

Otsing

Valguse aed. Esa Laurema 24.11.2007 – 03.02.2008

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus

Valguse aed. Esa Laurema

Asukoht: Kumu aatrium

Esa Laurema (s. 1950) alustas oma installatsioonide ja kineetiliste objektidega näitustel esinemist juba 1969. aastal, esialgu Soome noortenäitustel, siis riiklikel näitustel Helsingis, Tamperes, Turus jne. Samal ajal hakkas ta katsetama valgusmängudega, mis muutusid oluliseks osaks tema kineetilistes objektides. Esimene personaalnäitus toimus 1974. aastal Espoos, ning saatuse tahtel oli ta ligi 30 aastat hiljem Espoo uue muuseumi EMMA avamistseremooniat ette valmistanud tiimis. Laurema on korduvalt esinenud paljudes välisriikides, muuhulgas ka USA-s ja Kanadas, tema esimene personaalnäitus välismaal toimus 1986. aastal.

2006. aastal esitas ta näitusele “Saabumise ja lahkumise paigad” (Helsingi) kaks liikumisele ja valgusele üles ehitatud väga mõjuvat skulptuuri, ning see oli ka põhjuseks, miks Laurema on palutud Kumusse, kuhu ta spetsiaalselt muuseumi fuajee jaoks on valmistanud suure valgusobjekti.

Esa Lauremas on ühendatud suurepärane kunstnik ja oskuslik insener. Tema suuremad ja väiksemad objektid elavad ruumiga ühes rütmis, luues lisaks üha uusi ja uusi kineetilisi valguskujundeid. Nendes teostes on mingit maagilist salapära ja jõudu, samas on nad vahvad, leidlikud ja rõõmsad teosed. Inimestel on nendega huvitav ja hea ühes ruumis olla.