fbpx

Otsing

Vanalinnapäevade eriprogramm: 3D-printimise esitlus 05.06.2022 | 12.00

Adamson-Ericu muuseum
Osalemine muuseumipiletiga
3D-printimise esitlus
Teemaüritus
Töötuba

Vanalinnapäevade eriprogramm: 3D-printimise esitlus

Kunstnik Lauri Kilusk tutvustab savi 3D-printimise tehnoloogiat, selle arendusprotsessi ning kasutusvõimalusi nii kunstis kui laiemalt.

Õpitoas selgitatakse kuidas jõuda algsest vormi-ideest valmis prinditud esemeni. Osaleja saab ettekujutuse 3D-modelleerimise võimalustest, sellest, kuidas 3D-mudelist saab printeri liikumise trajektoor ja seejärel valmis prinditud ese. Tööks kasutame väikesemõõdulist deltaprinterit ja tavalist savi. Peale õpituba põletatakse esemed keraamikaahjus ja osalejad võivad need endale saada.

Lauri Kilusk on kunstnik ja õppejõud, üks 3D-printimise teerajajaid ja arendajaid eesti keraamikas. Ta on Asuurkeraamika Stuudio liige.

Töötuba on osa Tallinna Vanalinna Päevade eriprogrammist Adamson-Ericu muuseumis, mis tõukub näitusest „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“. Osaleda saab nii täiskasvanutele kui lastele suunatud töötubades, mis tutvustavad uusi tehnoloogiaid, kutsuvad kaasa mõtlema keskkonnahoiu teemadel ning annavad praktilisi oskusi aknalauaaianduse pidamiseks.

Lisaks on kavas meeleolukas jazzkontsert muuseumi sisehoovis.