Vanalinnapäevad: Pesakasti ehitamise töötuba „Linnurikas linn“ 03.06.2023 | 11.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Herald Eelmaa, Metsalagendik. Detail. 1976. Eesti Kunstimuuseum
Pereüritus
Töötuba

Vanalinnapäevad: Pesakasti ehitamise töötuba „Linnurikas linn“

Peredele suunatud töötoas saab juhendaja abiga meisterdada vastupidava puidust linnupesakasti, mille koduhoovi või linnaparki kinnitada, et pakkuda väiksematele lindudele turvalist pesitsuskohta.

Töötoa idee on ajendatud näitusest „Puude taga on mets“, kus on eksponeeritud armastatud Eesti kunstnike metsamotiividega teosed. Väljapanekuga uuritakse metsa kui kultuurilise fenomeni kujunemise ja kinnistumise ühte peatükki hilisnõukogude perioodil – ajal, mil sai järjest selgemaks, et inimtegevus ja metsamajandus on ohustamas looduskeskkonna tasakaalu. Inimesed saavad omalt poolt kaasa aidata, et muuta linnakeskkonda veidigi loodus- ja linnusõbralikumaks, paigutades pesakaste oma aedadesse või linnaparkidesse.

Eelregistreerimine: https://form.jotform.com/231084584580358

Sissepääs muuseumipiletiga. Sama piletiga saab külastada ka muuseumi näituseid.