fbpx

Otsing

Vanalinnapäevad: Töötuba täiskasvanutele „Metsikud värvid“ 04.06.2023 | 13.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Olga Terri. Tihnik. Detail. 1973. Eesti Kunstimuuseum
Kursus või töötuba
Töötuba

Vanalinnapäevad: Töötuba täiskasvanutele „Metsikud värvid“

Kunstniku ja maalirestauraatori Malle-Reet Heidelbergi juhendamisel tutvutakse looduslike värvipigmentide päritoluga: millistest kivimitest, savist ning loomsetest või taimsetest allikatest värvipigmente on maalikunstis kasutatud ja milliste sideainetega segatud.

Töötoas maalitakse munatempera tehnikas liimi-kriidikrundiga kaetud väikesele puitalustele loodusmotiiviga kunstiteos. Oma lemmiklille või muu taime võib kaasa võtta.

Malle-Reet Heidelberg tutvustab ennast ise järgmiselt. Elu on olnud pikk, tegus ja loominguline. Õppinud olen palju ‒ Peterburis restaureerimist, Tartus ajalugu ja siis veel Eesti Kunstiakadeemias restaureerimist. Maale-ikoone jm kunsti olen restaureerinud päris palju. Samal ajal olen ise ka maalinud, nt Linnamuuseumis asuva maali „Kristus Kõigevalitseja“ koopia Tallinna raekoja fassaadile, Gustav Adolfi suure paraadportree koopia temanimelise kooli fuajeesse jne. Need on minu „reklaampildid“. Õpetan Eesti Kunstiakadeemias, Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Kumu kunstimuuseumis eri maalitehnikaid.

Töötuba on seotud näitusega „Puude taga on mets“, kus on eksponeeritud Leili Muuga, Enn Põldroosi, Olga Terri, Olav Marani ja teiste Eesti autorite metsa- ja loodusmaastikud koos 20. sajandi loomaskulptuuridega. Väljapanekuga uuritakse metsa kui kultuurilise fenomeni kujunemise ja kinnistumise ühte peatükki hilisnõukogude perioodil – ajal, mil sai järjest selgemaks, et inimtegevus ja metsamajandus on ohustamas looduskeskkonna tasakaalu.

Eelregistreerimine: https://form.jotform.com/231084657427359

Sissepääs muuseumipiletiga. Sama piletiga saab enne töötuba külastada ka muuseumi näituseid.