fbpx

Otsing

Vanamuusikaansambel Rondellus: Põhjala pühakud ja palved 02.11.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Rondellus Alatskivi mõisas. Foto: Rondelluse pildikogu
Kontsert

Vanamuusikaansambel Rondellus: Põhjala pühakud ja palved

Maria Staak – laul, rataslüüra
Johanna-Maria Jaama – fiidel
Johannes Christopher Staak – laul, plokkflööt, torupill, rataslüüra
Robert Staak – lauto, löökpillid

Hingedepäeval toimuv kontsert on pühendatud Põhjamaade keskaegsele muusikale. Kõlavad keskaegsed laulud Põhjala pühakute auks, rootsi koraaliviisid ning laulud kogumikust „Piae Cantiones“.

Kontsert on osa näituse “Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes” publikuprogrammist. Näitusel kohtuvad kaks hiliskeskaegset teost, Tallinna Kannatusaltar ja Bollnäsi Püha Hõimkonna altariretaabel Rootsist. Suurejooneline Bollnäsi retaabel on tõenäoliselt loodud Tallinnas Michel Sittowi (u 1469–1525) töökojas. Samal perioodil maalis Sittow ka Brugge meistri Adriaen Isenbranti töökojas 1510. aastatel valminud Kannatusaltari välistiivad. Väljapanek avab kahe kunstiteose lood ning tõstab fookusesse Michel Sittowi tegevuse tema kodulinnas ja Tallinna kui hiliskeskaegse kunstikeskuse.

Vanamuusikaansambli Rondellus asutasid 1993. aastal Maria ja Robert Staak, soovist esitada keskaja ja renessanssmuusikat. Olenevalt kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes musitseerivad vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid). Ansambli liikmed on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites.