fbpx

Otsing

Veebitund „Maailmade mõõtmine“ 23.04.2021 – 31.12.2021

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
65 €
Marinus van Reymerswale’i järgi. Maksukogujad. U 1530. Õli, puit.The Phoebus Foundation, Antwerpen
Marinus van Reymerswale’i järgi. Maksukogujad. U 1530. Õli, puit.The Phoebus Foundation, Antwerpen
II kooliaste
III kooliaste
Muuseumitund
Veebitund

Veebitund „Maailmade mõõtmine“

Näituse Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu veebitund viib meid avastusretkele ligikaudu 500 aasta tagusesse Flandriasse, mis asus praeguse Belgia põhjapoolses osas.
Näitusel
Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu

Meisterlike kunstiteoste abil paneme ennast varauusaja inimese kingadesse ja õpime tundma uusi avastusi ja teadmisi, mis sellel ajal Euroopas levisid ning vaatame, kuidas need muutsid inimeste eluolu. Erinevatel teemadel ja tehnikates kunstiteoste ning vanade kaartide ja käsikirjade vaatlemise kaudu harjutame pildianalüüsi võtteid. Seejuures õpime, milline oli vanasti ühiskonna seisuslik jaotus, ja mõtleme, kuidas inimesed elasid ning mida sel ajal kõige tähtsamaks pidasid. Arutleme, mil määral erineb see tänapäevast. Tund on sisustatud rühmatööl põhinevate ülesannete ja interaktiivsete tegevustega.

Märksõnad:  Madalmaade kunst, maal, skulptuur, graafika, trükikunsti leiutamine, uue aja leiutised, hiliskeskaeg ja varauusaeg, seisuslik kord, kunstiliigid, kunstikabinet, Euroopa kultuuripärand

Tunni läbimisel õpilane:

  • Mõistab kunstiteoste olulisust ajaloo hoidmisel
  • Teab mõisteid olustikumaal, ajaloomaal, portree, religioosne kunst, vaikelu
  • Kirjeldab kunstiteoste abil 16. sajandi eluolu ja erinevust tänapäevast
  • Arutleb 16. sajandi uute avastuste ja leiutiste tähtsuse üle
  • Teeb tunni järeltegevusena loovtöö

Veebitund kestab 60 min
Veebitund toimub ettetellimisel
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles

Soovitused eel- ja järeltegevusteks

„Kaasaja leiutised“

  • Millised on viimase kahekümne aasta olulisemad leiutised? Kuidas need kasulikud on ja milliseid muutusi on need inimeste ellu toonud? Arutage klassis sellel teemal ja leidke kolm olulisemat leiutist.

„Minu kunstikabinet“

  • Kujutle, et sinu elu on nagu rännak, kust oled mälestuseks kaasa võtnud mitmeid huvitavaid asju. Otsi kodust oma lemmikasju, mis sulle rõõmu toovad või põnevad tunduvad ja mida tahaksid ka teistele näidata. Paiguta esemed korrapäraselt kas riiulisse või lauale ja tee sellest foto. Klassis saab igaüks jagada fotot oma kunstikabinetist ja leida üheskoos erinevate kunstikabinettide erinevusi ja sarnasusi.

„Illumineeritud suurtäht“

  • Enne trükipressi leiutamist kirjutati raamatuid käsitsi, need olid väga kallid ja rikkalike kaunistustega. Lisaks raamatu tekstile ja illustratsioonidele kaunistati joonistuste ja kullaga ka teksti sees olevaid suurtähti. Loovtööna joonistage kaunistustega suurtäht, lisades tähe kujule sõnaga seostuvaid joonistusi. Hiljem saab vaadata üksteise loovtöid ja kaunistusi tutvustada. Suurtähte võib kasutada ka omaloomingulise teksti kirjutamisel esitähena.