fbpx

Otsing

Vestlus ja performance: Evy Jokhova 05.05.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
""
Loeng või vestlus
Teemaüritus

Vestlus ja performance: Evy Jokhova

Näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ publikuprogrammi käivitab vestlus kunstnik Evy Jokhovaga, millele järgneb kunstniku performance. Vestlus keskendub traditsioonilistele toidutehnoloogiatele, toidukultuuri ajaloole ja tänapäevale ning selle planetaarsele tähtsusele antropotseeni ajastul. Lisaks arutletakse eelmistest teemadest lähtuvalt Jokhova loomepraktikate üle. Vestluse moderaator on Tallinna Ülikooli keskkonnaajaloo professor Ulrike Plath.

Vestlusele järgneb toidu säilitamise teemaline performance, mis on osa Jokhova teosest „Geoloogilist aega oodates“ (2023). Performance algab näitusesaalist ja liigub edasi Kumu aedadesse, kus toimub meie iidsete esivanemate tavasid järgiv toidumatmise rituaal. Ühiselt asetatakse käsitsi korjatud hooajalisi taimi sisaldavad anumad maa sisse ning kaetakse mullast kääpaga. Seda valvama asetatakse aiapäkapikk – nagu X, mis märgib kaardil aaret, jääb see tähistama kohta, kus maha maetud toit maa all käärib, kuni see on valmis üleskaevamiseks ja tarbimiseks.

Evy Jokhova on multidistsiplinaarne kunstnik, kes elab ja töötab Lissabonis ja Tallinnas ning kelle praktikad on seotud sotsiaalantropoloogia, arhitektuuri, filosoofia ja kunsti suhetega. Ta tegeleb joonistamise, skulptuuri, installatsiooni, toidu, filmi ja performance’iga, püüdes ületada lõhesid nende valdkondade ja neile omaste hierarhiliste struktuuride vahel. Londoni Royal College of Arti ja Goldsmiths College’i lõpetanud Jokhova on pälvinud mitmeid tunnustusi, nende hulgas Ühendkuningriigi kunstinõukogu individuaalne stipendium, Royal Academy Schools Fellowship ja Briti kuningliku skulptorite ühingu stipendium. Tema hiljutiste näituste hulka kuuluvad „Three Colours: Green” Lissaboni 3+1 Arte Contemporânea kunstikeskuses; „Wotruba. Himmelwärts“ Viinis Belvedere muuseumis ja „On Photographic Beings“ Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis Riias.

Näitus „Kunst antropotseeni ajastul“ keskendub kolmele teemale: Eesti kunstiajaloo ümbermõtestamine ökokriitilisest vaatenurgast, kunstnike, teadlaste ja muuseumide koostöö ning muuseumide ja näituste rohepööre. Kuraatorid: Linda Kaljundi, Eha Komissarov, Ulrike Plath, Bart Pushaw ja Tiiu Saadoja

Osalemine muuseumipiletiga.