fbpx

Otsing

Vestlus „Kapist väljatuleku lood“ koostöös Eesti LGBT Ühinguga 17.02.2024 | 16.00

Kumu kunstimuuseum

5. korrus

Sünnipäeva soodushind
7 €
Johannes Greenberg. Naine maskidega. Detail. 1931. Eesti Kunstimuuseum
Loeng või vestlus

Vestlus „Kapist väljatuleku lood“ koostöös Eesti LGBT Ühinguga

Kapist väljatulek on eriline moment kõigile osalejatele. Iga kapist väljatulek on erinev. See võib olla suur moment, mida pikalt plaanitakse, või pudenevad sõnad iseenesest suust, ette kavatsemata.

Mida tuntakse enne kapist välja tulekut ning mida tunnevad inimesed, kellele kapist välja tullakse? Kuidas ja millal üldse võiks kapist välja tulla? Millega peaks arvestama ja mida võiks endalt küsida? Kuidas läheneda, kui on kahtlus, et lähedane inimene soovib sulle kapist välja tulla, aga ei julge? Mida öelda, kui sulle kapist välja tullakse?

Koos kuulame inimeste kapist väljatuleku lugusid. Paneelis arutame kapist väljatuleku erinevate aspektide üle ning otsime vastuseid esitatud küsimustele. Paneelis osalevad Eesti LGBT Ühingu töötajad ja kogemusnõustajad.

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbide, geide, biseksuaalsete, transsooliste ning muu seksuaal- ja sooidentiteedi ja eneseväljendusega) inimeste heaks töötav mittetulundusühing. Nende missioon on mõjutada strateegilise huvikaitsetööga poliitikaid ja seadusandlust, et riik tagaks LGBT+ inimestele võrdsed võimalused.

Üritus on osa Kumu 18. sünnipäeva publikuprogrammist.