fbpx

Otsing

Vestlus „Kelle jaoks on linnaruum? Sugu ja võimu mustrid linnas“ 24.09.2023 | 13.00

Kadrioru kunstimuuseum
Osalemine tasuta
Detail Flo Kasearu ja Elina Vitola installatsioonist „Haigem“. Kadrioru kunstimuuseumi skulptuurikogu avahoidla
Loeng või vestlus

Vestlus „Kelle jaoks on linnaruum? Sugu ja võimu mustrid linnas“

Vestlust “Kelle jaoks on linnaruum? Sugu ja võimu mustrid linnas” viivad läbi ajakirjanik ja poliitik Barbi Pilvre ning Tallinna öölinnapea Natalie Mets.

Sugu kui dimensioon on linnaruumis vaadeldav pea kõikjal, olles esimesel pilgul nähtamatu. Linnaplaneeringud, näiteks avalikud alad – pargid, puhkealad, ligipääs metsale mõjutavad linnaruumi demokraatiat ka soolisest aspektist. Kuid linnaelu korraldajad, sageli halbade kavatsusteta, enesestmõistetavalt või vaikimisi, seavad esiplaanile ühe või teise ühiskonnagrupi huvid ja seetõttu toob see kaasa mugavust ühtedele ja ebamugavust, ligipääsu puudumist või isegi keeldu teistele ühiskonnagruppidele. Viis, kuidas on teenused suunatud sihtgruppidele, annab ka soo lõikes neile staatuse, staatus teatavasti on võimukasutus.

Natalie Mets

Natalie Mets on üle kümne aasta tegutsenud kultuuri, ööelu, tehnoloogia ja haridusega seotud valdkondades. Ta on kohaliku kogukonnaraadio IDA Raadio üks asutajaid. 2021.aasta kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris Natalie Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas Tallinna öölinnapeaks ning on töötanud selles positsioonis alates 2021.aasta detsembrist.

Barbi Pilvre

Barbi Pilvre on kommunikatsiooniekspert, ajakirjanik ja poliitik. Ta on sageli võtnud sõna soolisuse teemadel ning nimetanud ennast ise “valvefeministiks”, kellelt ajakirjanikud alatasa kommentaare küsivad. 2011 kaitses ta Tartu Ülikoolis doktoritöö “Naiste meediarepresentatsioon Eesti ajakirjanduskultuuri ja ühiskonna kontekstis”. Alates 1. veebruarist 2023 on ta Fenno-Ugria Asutuse direktor.

Osalemiseks palume registreerida: https://fienta.com/et/vestlus-kelle-jaoks-on-linnaruum-sugu-ja-voimu-mustrid-linnas

Vestlus on osa näituse „Võim“ publikuprogrammist. Näitus „Võim“ leiab aset Kadrioru pargis ja Kadrioru kunstimuuseumis 8.09–1.10.2023. See on kolmas osa triloogiast “Teatepulk Kütiorust Kadriorgu. Vägi. Vaim. Võim”. Projekti varasemad näitused ehk peatuspaigad olid “Vägi” 2021. aastal Võrus Vana-Võromaa Kultuurikojas ja “Vaim” 2022. aastal Tartu ülikooli muuseumis ja Jaani kirikus.