fbpx

Otsing

Vestlus näitusel „Flo Kasearu. Eriolukord“ 19.08.2020 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
3 €

Piletid müügil muuseumi kassas

Flo Kasearu
Loeng või vestlus
Publikuprogramm

Vestlus näitusel „Flo Kasearu. Eriolukord“

Kolmapäeval, 19. augustil algusega kell 16.00 toimub Kumu kunstimuuseumi uuel näitusel „Flo Kasearu. Eriolukord“ vestlus kunstniku Flo Kasearu ja näituse kuraatori Kati Ilvesega.

Vestlust modereerib kunstikriitik Kaarin Kivirähk (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus).

Vestlusel vaadeldakse Kumu projekti tagamaid, Kasearu loomingulisi põhimõtteid ning laiemalt koroonakriisi mõjusid kunstivaldkonnale.

2020. aasta kevadel lahvatanud koroonaviiruse pandeemia viis igal pool maailmas senise elukorralduse kriisi: lisaks mastaapsetele liikumispiirangutele suleti pea kõikjal ka avalikud asutused (koolid, teatrid, kunstimuuseumid jmt). Planeeritud näitusetegevus peatus ka Kumu kaasaegse kunsti galeriis – suletus publikule tekitas aga uusi mõtteid ja suunas otsima alternatiive.

Kumu kunstimuuseum on kutsunud enda partneriks eriolukorra jäädvustamisel kunstnik Flo Kasearu, kes oma varasemas loomingus on tundlikult ja tabavalt töötanud nii inimeste kui ka institutsioonidega. Kunstnik astub olukorraga dialoogi, vaadates muuseumi muutunud töökorraldust ning dokumenteerides Kumu saaliteenindajate uusi päevarutiine.

Kuraator: Kati Ilves