fbpx

Otsing

Vestlus „Vanusesõbralikkus avalikus ruumis ja muuseumi kontekstis“ 11.04.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum

2. korruse seminariruum

Vestlusel osalemine tasuta, näitusetuuril osalemine muuseumipiletiga
melanie bonajo. Progress vs Regress. 2016. Stoppkaader videost. Installatsioon koostöös Théo Demans’iga. Kunstniku ja AKINCI loal
Loeng või vestlus
Näitusetuur

Vestlus „Vanusesõbralikkus avalikus ruumis ja muuseumi kontekstis“

Vestlevad MTÜ Kuldne Liiga huvikaitsejuht Agu Laius, Taltechi Tartu kolledži vanemlektor ja maastikuarhitekt Sirle Salmistu ning MTÜ Lasnaidee juhatuse liige Polina Ljaseva. Vestlust modereerib Kumu näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ koordinaator Inga Jaagus.

Ligipääsetavus on viimastel aastatel kujunenud oluliseks märksõnaks nii linnaruumis kui ka muuseumimaastikul. Suure katustermini alla paigutub ka vanusesõbralikkuse mõiste, mille kohaselt arvestatakse uusi ruume planeerides kõigi ühiskonnaliikmetega. Miks on vanusesõbralik keskkond oluline? Millised on inimese vajadused avalikus ruumis ning kuidas need vanusega muutuvad? Mida peaks pidama silmas avaliku ruumi planeerimisel, et keskkond arvestaks inimese vajadustega tema elukaare eri etappidel?

Vanusesõbraliku Eesti põhimõtetes* on kirjas, et kvaliteetne ja toetav füüsiline ruum soodustab inimeste kaasatust ühiskonnaellu ning loob võimalusi iseseisvaks toimetulekuks. Kumu seminariruumis toimuval vestlusel räägime vanusesõbralikkusest avalikus ruumis ning sellest, kuidas saavad muuseum ja muuseumi keskkond toetada sotsiaalset sidusust. Vestlusel tuuakse konkreetseid näiteid osalevate ekspertide kogemustest ja kogukonnaprojektidest.

*Vanusesõbraliku Eesti põhimõtted koostas MTÜ Kuldne Liiga ja need on heaks kiitnud sotsiaalministeeriumile partneriks olev vanemaealiste huvikaitsevõrgustik.

Vestlusel osalemine on tasuta. Enne vestlusringi, kell 17, toimub Inga Jaaguse ekskursioon näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Ekskursioonil osalemine muuseumipiletiga.

Üritus toimub koostöös Kuldne Liiga MTÜ-ga.

Üritus on osa näituse „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ publikuprogrammist. „Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas tänapäeva üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka meie suhtumises üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma. Kunstnik leiab, et puudutusega saab mõjusalt ravida tänapäeva epideemiat – üksildust.