fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Vestlusõhtu „Kunst ja teadus: ühtviisi arusaamatud mõlemad?“ Modereerib teadusajakirjanik Arko Olesk 11.02.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
James Bridle. A State of Sin. 2018. Installation view. Courtesy of the artist. Photo: Rob Battersby
James Bridle. Patuseisund. 2018. Installatsioonivaade. Kunstniku loal. Foto: Rob Battersby
Loeng või vestlus

GRUPP ON TÄITUNUD! Vestlusõhtu „Kunst ja teadus: ühtviisi arusaamatud mõlemad?“ Modereerib teadusajakirjanik Arko Olesk

Vestlusühtu Kumu näituse „Murtud sümmeetriad“ raames teemal „Kunst ja teadus: ühtviisi arusaamatud mõlemad?“. Vestlust modereerib teadusajakirjanik Arko Olesk. Vestlusel osalevad arhitekt ja füüsik Kaja Pae, kunstnik Taavi Suisalu ning füüsik ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president Els Heinsalu.

Vestlusel vaadatakse, kuidas sarnanevad kunsti ja teaduse selgitamine avalikkusele. Mõlemal valdkonnal on olnud probleeme sellega, et neid nähakse ühiskonnast võõrandununa, liialt keerulise ja kaugena. Mida oleks nendel valdkondadel üksteiselt kommunikatsioonis õppida?

Sündmusel osalemiseks registreeru siin

Näitus „Murtud sümmeetriad“ toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast. Kõik eksponeeritud teosed on alguse saanud kunstnike residentuurides Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERNis). Näitusele on koondatud 12 kunstiteost, mille autoriteks on 11 eri riikidest pärit kunstnikku, kes loodusest ja mateeriast aru saamiseks süvenesid füüsika keerulisse keelde ja jälgisid laboris kavandatud elementaarosakeste füüsika katseid. Näitus annab aimu ka kunstnike ja CERNi teadlastest, inseneridest ja laboripersonalist koosneva kogukonna vahel tekkinud sünergiast.

Näituse kuraatorid on Mónica Bello ja José-Carlos Mariátegui.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

NB! Viiruse leviku tõttu on kõigil külastajatel maskikandmine kohustuslik.