fbpx

Otsing

Vestlusõhtu Vello Vinna näitusel 08.08.2020 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kunstnike grupifoto näituselt "Saku 73", 1973. Eesti Kunstimuuseumi arhiiv
Loeng või vestlus
Publikuprogramm

Vestlusõhtu Vello Vinna näitusel

Laupäeval, 8. augustil kell 16.00 toimub näituse „Vello Vinn. Vastupeegeldused“ raames vestlusõhtu kunstniku Vello Vinna ning kunstiteadlase ja kultuuriloolase Jüri Hainiga. Vestlust modereerib kunstiteadlane ja ajakirja Kunst.ee peatoimetaja Andreas Trossek.

Vestlusel arutletakse Vello Vinna loominguliste praktikate ning laiemalt 60. ja 70. aastate kunsti- ja kultuurimaastiku üle. Lisaks ajaperioodile omastele kurioossetele seikadele ja isiklikele mälestustele tuleb vaatluse alla tolleaegne graafikakunst, selle arengud, muutused ning olulisemad sündmused.

Vello Vinna (1939) teosed on tähelepanuväärne näide 1960. aastate lõpus ja 1970. aastate alguses esile tõusnud eesti graafikute põlvkonna loomingust, mille erijooneks on terviklik ja rõhutatult isikupärane kujutav süsteem. Vinna omanäoline visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Isikupärase kujundisüsteemi abil, millel on kokkupuuteid nii pop- kui ka psühhedeelse kunsti esteetikaga, on Vinn ühtlasi käsitlenud oma ajastu olulisi probleeme, mis mõjuvad aktuaalselt ka tänapäeval.

Näitamaks Vello Vinna loomingu mõju Eesti kunstis ja visuaalkultuuris, on tema tööd väljapanekul asetatud dialoogi nooremate autorite teostega, millest enamik on loodud spetsiaalselt näituse jaoks. Vinna loomingu eri tahkudest on saanud inspiratsiooni muusikud ja kunstnikud Kiwa ning Mihkel Kleis, graafik Lilli-Krõõt Repnau ja graafiline kujundaja Brit Pavelson, fotokunstnik Krista Mölder ja installatsioonide autor Kristina Õllek.

Kunstnikud: Vello Vinn, Kiwa, Mihkel Kleis, Krista Mölder, Brit Pavelson, Lilli-Krõõt Repnau, Kristina Õllek
Kuraator: Elnara Taidre

Ilusa ilma korral toimub vestlus Kumu sisehoovis.