fbpx

Otsing

Vestlusring ja raamatuesitlus. Monograafia „Nikolai Kormašov – maalija“ 12.12.2023
16.00–18.00

Kumu kunstimuuseum

Kumu aatriumis

Nikolai Kormašov. Ateljee Sapovnelas. Detail. 1979. Polüvinüül, lõuend. Erakogu.
Loeng või vestlus
Teemaüritus

Vestlusring ja raamatuesitlus. Monograafia „Nikolai Kormašov – maalija“

Raamatu „Nikolai Kormašov – maalija“ esitlusel toimub vestlusring, kus räägitakse väljaande pildivalikust, Nikolai Kormašovist kunstniku ja restaureerijana ning sellest, miks tal on Eesti kunstiajaloos eriline koht.

Vestlusringist võtavad osa raamatu autor kunstiteadlane Mai Levin, kunstiteadlane ja raamatu „Pühalik kaasaeg. Nikolai Kormašovi 1960. aastate maalid“ autor Kädi Talvoja. Samuti kunstniku pojad, disainer ja raamatu kujundaja Andrei Kormašov ning kunstnik ja ikooniuurija Orest Kormašov. Vestlust juhib Areeni ajakirjanik ja kirjanik Peeter Kormašov.

Raamatust

Monograafia „Nikolai Kormašov – maalija“ võtab kokku kunstniku erakordselt rikka loometee alates maalimisrõõmust kantud ja vähem kajastamist leidnud viiekümnendatest, klassikaks saanud kuuekümnendatest, suveräänsetest seitsmekümnendatest ja rahututest kaheksakümnendatest kuni häirimatu keskendumiseni elu lõpukümnenditel.

Monograafias käsitletakse ka Nikolai Kormašovi tegevust ikoonimaalide koguja, restauraatori ja uurijana ning selle seost tema loominguga alates 1960. aastate lõpupoolest. Raamatu autor tõstab Kormašovi loomingu maaliliste väärtuste kõrval esile seda eri perioodidel tervikuna iseloomustavat humanistlikku maailmavaadet.

Monograafia autor ja koostaja: Mai Levin
Koostaja, kujundaja ja koordinaator: Andrei Kormašov
Kirjastanud Kormgraaf OÜ, 2023

Esitluse ajal on raamat Kumu poes müügil soodushinnaga.