fbpx

Otsing

Vestlusring parasiitide ja eluruumi teemal 09.09.2023 | 12.00

Kadrioru kunstimuuseum
Tasuta
Loeng või vestlus

Vestlusring parasiitide ja eluruumi teemal

Vestlusringis osalevad Tartu Ülikooli romanistika külalisteadur Sara Bédard-Goulet, kunstnikud Flo Kasearu ja Elīna Vītola
Üritus toimub Kadrioru lossi ees, halva ilma korral Kadrioru kunstimuuseumis, II korrusel (banketisaalis).

Kui tavaliselt küsitleb kuraator kunstnikke nende loomingu ja maailmavaate kohta, siis selle arutelu käigus esitavad kunstnikud Tartu Ülikooli külalisteadurile Sara Bédard-Goulet’le küsimusi, mis on inspireeritud nende teosest “Haigem”. Juttu tuleb parasitismist nii kunstimaailmas kui ka mujal. Käsitletavad teemad puudutavad migratsiooni, ümberasustamist (nii skulptuuride kui inimeste puhul), invasiivseid liike, populatsiooni kontrolli eetilisust, konserveerimist (ja vastuolulisust, mida see tekitada võib), kunstiruumide mõju ja tähendust. Ning kõige eelneva mõjust tähenduste kujunemisele. Arutluse all on ka parasitism ning kunsti ja uurimustööga seotud võimu küsimused.

Sara Bédard-Goulet on romanistika külalisteadur Tartu Ülikoolis keskkonnahumanitaaria valdkonnas. Ta osaleb uurimisprojekti „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“.

Flo Kasearu on kunstnik, kes seob oma loomingus tegevuskunsti praktikaid video, maali, joonistuse, skulptuuri ja installatsiooniga, tegeldes teemadega, nagu koduvägivald, väikeettevõtjad, töötus, sugu, identiteet, vabadus, patriotism, rahvuslus ning ühiskondliku ja privaatse ruumi vastandused.

Elina Vitola on Läti kunstnik, kes on õppinud Riias maalikunsti.Maal, maalilisus ja selle ühendamine argielulise triviaalsusega on Elina Vitola loomingus kesksel kohal.

Osalemiseks palume registreerida: https://fienta.com/et/vestlusring-parasiitide-ja-eluruumi-teemal-kadrioru-kunstimuuseumis-ja-pargis

Vestlusring on osa näituse „Võim“ publikuprogrammist. Näitus „Võim“ leiab aset Kadrioru pargis ja Kadrioru kunstimuuseumis 8.09–1.10.2023. See on kolmas osa triloogiast “Teatepulk Kütiorust Kadriorgu. Vägi. Vaim. Võim”. Projekti varasemad näitused ehk peatuspaigad olid “Vägi” 2021. aastal Võrus Vana-Võromaa Kultuurikojas ja “Vaim” 2022. aastal Tartu ülikooli muuseumis ja Jaani kirikus.