fbpx

Otsing

Viini meloodiad 21.09.2022 | 20.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
20 €
Kontsert

Viini meloodiad

Esinevad Viinist Abuzar Manafzade, Karen Danger-Manafzade, Orkhan Jalilov
Kontserti toetab Kultuuriministeerium, see toimub Eesti rahvusvähemuste päeva raames.

Abuzar Manafzade. Rahvusvahelise preemia laureaat Aserbaidžaani pianist, helilooja, dirigent. Ta võitis 18 auhinda rahvusvahelistel muusikakonkurssidel. Ta lõpetas klaveri magistrikraadi Linzi Anton Bruckneri ülikoolis Austrias ja 5-aastase orkestrijuhtimise hariduse esimese aserbaidžaanlasena Viini Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis, mida on lõpetanud suurimad dirigendid.
Ta annab kontserte kõikjal maailmas. Ta lõi esimese kontserdi Aserbaidžaani etnilisele instrumendile “Balaban and Symphony Orchestra” ning selle teose esiettekanne toimus Californias/USA-s koos Monterey noorte sümfooniaorkestriga. Ta juhatas paljusid orkestreid, nagu Viini Sümfooniaorkester ja Viini Raadio Sümfooniaorkester kuulsates kontserdisaalides nagu Viini Musikverein, Konzerthaus ning mängis solistina paljudes orkestrites. Ta elab Viinis ja jätkab oma karjääri pianisti, dirigendi ja heliloojana.

Karen Danger-Manafzade. Saksa-Kuuba laulja ja näitleja Karen Danger-Manafzade sündis Saksamaal Münchenis. Alustas oma karjääri laulja ja tantsijana juba üheteistkümneaastaselt, veetis suurema osa oma elust laval, esinedes sooloartistina ja muusikalides.
Karen võitis mitu auhinda Saksamaa konkursil “Jugend Musiziert” kategooriates “Muusikaline” ja “Poplaul”.
Karen õppis Viini konservatooriumis laulmist, näitlemist, tantsimist ja muusikateatrit. Ta õppis Viini linna muusika- ja kunstiülikoolis klassikalist operetti ning sai 2021. aastal Austria riikliku diplomi Wieni Raimund Theatre’is laulmise, tantsimise ja näitlemise eest.
2019. aastal abiellus Karen Aserbaidžaani dirigendi, pianisti ja helilooja Abuzar Manafzadega. Tema kaudu leidis ta armastuse laulda ka aserbaidžaani ja türgi repertuaari. Ta esines solistina paljudes Saksamaa linnades, Viinis, Salzburgis, Varssavis, Positanos, Amsterdamis, Istanbulis ja Barcelonas ning Aserbaidžaanis Bakuu Riiklikus Filharmoonias.
Kontserdihooaeg 2021-2022 esines Karen Viinis Johann Straussi operetis “Fledermaus” osades “PRINZ ORLOFSKY” ja “FROSCH”. 2021. aastal kihlus ta maailma suurimal opereti- ja klassikalise muusikali vabaõhufestivalil muusikalilavastuse “WEST SIDE STORY” “CONSUELOna”. Karen Danger-Manafzade elab Viinis ja jätkab oma kunstnikukarjääri klassikalise laulja ja filminäitlejana.

Orkhan Jalilov. Orkhan Jalilov on Aserbaidžaani laulja, sündinud Aserbaidžaanis Bakuus musikaalses perekonnas. Tema muusikaline anne ja soov juhtisid teda lapsepõlvest saati muusika teele. 9-aastaselt hakkas ta viiulitundides käima. Seejärel jätkas ta muusikateoreetikuna Bulbuli muusikakeskkoolis muusikaõpinguid. Ta võttis selle aja jooksul ka vokaalitunde. Aastatel 2014–2018 õppis ta Bakuu Muusikaakadeemias muusikateooria teaduskonnas. Ta töötas oma tudengiaastatel Aserbaidžaani Riiklikus Filharmoonias ja Riiklikus Televisioonis Aztv.
Tema kontsertide nimekirjas on Aserbaidžaani muusikale pühendatud sadu kontserte ja festivale nii Aserbaidžaanis kui ka välismaal. Ta esines solistina sellistes riikides nagu Austria, Saksamaa, Poola, Soome, Norra, Türgi, Kuveit jne.
Praegu õpib ta Viini Franz Schuberti konservatooriumis ooperilaulu.