fbpx

Otsing

Vikerlased: juubelikontsert “Legendaarne viis” 11.02.2023 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
10 €

Täispilet 10€

Toetajapilet 30€

Vikerlased: juubelikontsert "Legendaarne viis"
Kontsert

Vikerlased: juubelikontsert “Legendaarne viis”

Asukoht: Kumu auditoorium

Esinejad: Vikerlased (dirigent Keio Soomelt), Out ‘n loud (dirgient Aleksi Vasko), Helsingin queer-feministien kuoro HQFK (dirigent Kirsi Marttinen) ja The Friends of Dorothy
Korraldaja: Vikerlased MTÜ
Sündmuse pikkus: 2 h

 

Vikerlaste 5. aastapäeva ühiskontsert Soome kooridega Kumus!

 

Vikerlased said viieseks! Selle ajaga on uitmõttest luua LGBT+ inimesi ühendav koor koorunud elujõuline ja tegus kogukonnakoor. Vikerlased on enam kui sada lauljat, kes on aegade jooksul koori tegevustest osa võtnud. Vikerlased on loodud LGBT+ inimeste ja toetajate poolt kväärkogukonnale. Vikerlased on koht, kus end turvaliselt tunda. Vikerlased on koht, kus uusi sõpru leida. Vikerlased on koht, kus ühiselt hingata.

Tule ja tähista meiega sünnipäevakontserdil „Legendaarne viis”. Viis aastat laulmist, viis aastat vikerkaare viikingeid. Vikerlased seilavad läbi aja, heisates oma purjed pea sada aastat tagasi, 1930. aastate keskpaiga Eestis: rahvusromantism, demokraatia häving Eestis, Heiti Talviku luuletus “Legendaarne” ja homoseksuaalsuse legaliseerimine Eestis. Meiega liituvad sellel ajaloolisel teel Soomest Out ‘n loud, Helsingin queer-feministinen kuoro ja The Friends of Dorothy. Esitlusele tuleb legendaarseid viise Eestist, Soomest, Rootsist ja mujaltki. Vikerkaarevärvi purjeis viikingilaev viib meid tuhisedes kväärima homse poole.

 

PS! Kontserdil on võimalik osta meeneid Vikerlaste ja teiste esinejate toetuseks. Müügil on piiratud koguses autori allkirjaga kontserdi plakatid.