fbpx

Otsing

Virtuaalne näituse tutvustus: kuraatorid Mónica Bello ja José-Carlos Mariátegui. Inglise keeles 10.12.2020 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Yunchul Kim. Cascade. 2018. Installation. Courtesy of the artist. Photo: Rob Battersby
Yunchul Kim. Kaskaad. 2018. Installatsioon. Kunstniku loal. Foto: Rob Battersby
Loeng või vestlus

Virtuaalne näituse tutvustus: kuraatorid Mónica Bello ja José-Carlos Mariátegui. Inglise keeles

Näituse “Murtud sümmeetriad” virtuaalne tutvustus, mida viivad läbi kuraatorid Mónica Bello ja José-Carlos Mariátegui.
Üritus toimub inglise keeles Microsoft Teamsi vahendusel, algusega kell 18.00 10. detsembril.

Liitu tutvustusega Teamsis
Siit leiate juhised, kuidas osaleda Teamsi koosolekul veebisirvija abil, ilma rakendust installimata.

Näitus „Murtud sümmeetriad“ toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast. Kõik eksponeeritud teosed on alguse saanud kunstnike residentuurides Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERNis)

Meie meeled suudavad haarata vaid imepisikest osa maailmast, milles me elame. Universumi alusolemus, sealhulgas need mõeldamatult väikesed tegevused, mis määravad meie maailma toimimise, jäävad igavesti hoomamatuks. Tänu uutele tehnilistele seadmetele ja viimase saja aasta teaduslikele läbimurretele suudame me paremini kui iial varem mõista selle varjatud sfääri olemust.

Kuid kaasaegse füüsika kirjeldatud loodus ei allu sageli tavamõistuse arusaamadele: põhiprintsiibid näivad üksteisele vastu rääkivat, keelt kasutatakse enneolematul viisil ning keerukana tunduvaid teooriaid katsetatakse ja tõestatakse. Viimastel aastatel on Euroopa Tuumauuringute Keskus CERN ehk Euroopa osakestefüüsika labor Genfis toetanud kunstide ja teaduse vahelist uudset koostööd. Kunstnikele antakse võimalus veeta aega laboris ja astuda dialoogi füüsikute, inseneride ja labori personaliga ning kuuluda unikaalsesse fundamentaalteaduste kogukonda.

Näitusele on koondatud 12 kunstiteost, mille autoriteks on 11 eri riikidest pärit kunstnikku, kes loodusest ja mateeriast aru saamiseks süvenesid füüsika keerulisse keelde ja jälgisid laboris kavandatud elementaarosakeste füüsika katseid. Näitus annab aimu ka kunstnike ja CERNi teadlastest, inseneridest ja laboripersonalist koosneva kogukonna vahel tekkinud sünergiast. Hõlmates tervet rida erinevaid kunstipraktikaid väljendavad käesoleva väljapaneku tööd narratiive, mille juured ulatuvad teaduse põhialustesse ja filosoofilistesse lähtekohtadesse.

Kunstnikud: Julieta Aranda, Alan Bogana, Diann Bauer, James Bridle, hrm199, Yunchul Kim, Mariele Neudecker, Lea Porsager, Semiconductor, Suzanne Treister, Yu-Chen Wang
Kuraatorid: Mónica Bello, José-Carlos Mariátegui
Koordinaatorid: Charlotte Horn, Kati Ilves
Näituse kujundus: Mark Murphy, Tõnu Narro
Graafiline disain: Mikk Heinsoo (Stuudio Stuudio)