fbpx

Otsing

Vokaalansambel Miinus Seitse 15.06.2023 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
7 €
Piletid 7/10 EUR
Kontsert

Vokaalansambel Miinus Seitse

Vokaalansambel Miinus Seitse toob koostöös helilooja Erki Meistriga 2023. aasta äreval suvel kuulajateni kava „Loitsud“, mis on eeskätt inspireeritud eesti rahvaluulelisest loitsupärimusest. Ootame teid sellest muusikalisest maagiast osa saama!
Esitavad vokaalansambel Miinus Seitse ja instrumentalistid: Kristi Mühling (kannel), Margarita Meister (flööt), Kalle Klein (saksofon), Veiko Veskilt (parmupillid) ja Paul Taklaja (löökpillid).

Erki Meister on öelnud: „Eestis on loits läbi aastatuhandete olnud igapäevaelu tähtis osa. See on olnud rituaal, läbi mille kutsutakse üleloomulikke jõude endale appi mingi eesmärgi saavutamiseks. Ammustest aegadest on teada loitsud haiguste vastu, armuloitse, loitse loodusnähtuste mõjutamiseks, loitse kurja silma vastu jne.
Muusika on alati olnud kunstiliikidest üks maagilisemaid. Sõna ning meloodia kannab rütmi ja maagiat, mis läbi esituse kandub lavalt kuulajateni. Tahame tänapäeva ärevas maailmas lausuda ja manada iidseid sõnumeid ning seeläbi tuua kuulajateni lootust ning usku paremasse tulevikku.”