fbpx

Otsing

Avaldatud 17.11.2020 | 09.06

Eesti Kunstimuuseum andis koostöös Eesti Postiga sünnipäeva puhul välja kunstimargi

Eesti Kunstimuuseumi sünnipäeval 17. novembril anti välja kunstimark koostöös Eesti Postiga. Eesti Kunstimuuseumi Sõprade selts tunnustab üht muuseumitöötajat stipendiumiga ning kingib Eesti Kunstimuuseumile kunstnik Silvia Jõgeveri teose.

Nagu tavaks, antakse Eesti Kunstimuuseumi ja Eesti Posti koostöös välja Eesti kunstniku teosega sünnipäevamark, mis kuulub kunstimuuseumi kullafondi. Eesti kunstimuuseumi kullafondi teoste tutvustamine postmargil sai alguse kümne aasta eest sooviga esitleda kogude säravamaid töid väljaspool muuseumi. Käesoleva aasta, järjekorras 11. margi kujunduses on kasutatud Eesti kunstielu oluliselt mõjutanud avangardisti ja pallaslase Ado Vabbe tööd „Seine’i jõgi“. Margi on kujundanud kunstnik Lembit Lõhmus.

Eesti Kunstimuuseum annab sünnipäeva puhul välja ka aastakaardi, mille soetamine tagab aasta jooksul piiramatu sissepääsu koos kaaslasega igasse Eesti Kunstimuuseumi filiaali. Seoses epidemioloogilise olukorraga ning valitsuse ja Terviseameti soovitustega palub Eesti Kunstimuuseum külastajatel hoida distantsi, kanda maski ja jälgida külastaja meelespead. Eesti Kunstimuuseumi filiaalides on tagatud võimalus hoida ohutut vahemaad, liikuda saalides hajutatult ning kontaktid on viidud miinimumini. Muuseum on kasutusele võtnud täiendavad tervisemeetmed ja külastus on turvaline.