fbpx

Otsing

Avaldatud 05.07.2021 | 10.05

Tallinna Bussijaam toob akendele suvised maastikud Eesti Kunstimuuseumi püsinäitustelt

Alates 5. juulist tervitavad Tallinna Bussijaamas reisijaid suvised maastikumaalid Eesti Kunstimuuseumi ekspositsioonidest. Bussijaama ootesaali hakkavad kaunistama Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli muuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi püsinäitustelt pärinevad teosed suvistest Eesti maastikest.

Avatööna saab näha Andres Toltsi teost „Eesti maastikud“, mis võtab suurepäraselt kokku Eesti maastike iseloomu ning näitab ka maastikumaalide suurt rolli Eesti kunstiloos. Teiste tööde seas on nii tuntud lemmikuid kui ka vähem tuntud teoseid. Teema on aga üks ‒ suvised maastikud, mida võib bussisõidul Eestis näha.

Reprokleebistena esitatud kunstiteostest on enamik originaalmõõtmetes, mõne mahukama töö suurust on ruumidesse sobivaks kohendatud. Ootesaali päikesepoolsed aknad võimaldavad nii mõndagi teost näha uues valguses.

Näituse raames on bussijaamas üles seatud kunstinurk koos vajalike vahenditega. Parimad pildid leiavad tee Tallinna Bussijaama sotsiaalmeediasse, et tunnustada nende tööde autoreid, keda soovitakse meeles pidada kingituste ja  üllatustega. Tegu on teise koostööga Eesti Kunstimuuseumi ja bussijaama vahel – talvel kaunistas bussijaama ootesaali Christian Ackermanni näitusest ja loomingust inspireeritud väljapanek.