fbpx

Otsing

Avaldatud 10.07.2023 | 13.50

Tallinna Merepäevad jõuavad Mikkeli muuseumisse

""
Foto: Stanislav Stepaško/Eesti Kunstimuuseum

Reedest pühapäevani toimuvate Tallinna Merepäevade programmi kuulub ka Mikkeli muuseumi näitus  “Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu”.

Kõik meresõbrad on seega oodatud ka merekunstiga tutvuma, sest näitus “Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu” annab hea ülevaate mere ja meremeeste kujutamisest Eesti kunstis alates 19. sajandi lõpust kuni kaasajani.

Pühapäeval, 16. juulil kell 15 toimub Mikkeli muuseumis merepäevade raames ka näitusetuur. Näitusest ja kunstikogu kujunemisest kõneleb kunstiajaloolane ja Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre. Venekeelne näitusetuur toimub samas pühapäeval kell 14.

Tallinna Merepäevade nädalal (11.-16. juuli) on Mikkeli muuseumi poes ka kõikidele kaupadele soodustus kümme protsenti.

Kirgliku reisi- ja meremehena on Tiit Pruuli kogu keskmes nii klassikaline meremaal kui ka inimese ja mere kohtumisest kõnelevad motiivid, nagu laevandus, kalurikülad ja sadamad. Kahe viimase kümnendi jooksul kujunenud kogu jõuab suurema avalikkuse ette esimest korda.

„Meri on oma muutliku näoga olnud kunstnikele lõputu inspiratsiooniallikas. Aga mitte ainult kunstnikele. Igaüks, kes vaatab seilavaid laevu, lainete loksumist või möllavat tormi, tajub midagi erilist. See võimalus on meil ka merekunsti nautides. Seepärast ma seda kogungi,“ on kunstikoguja Tiit Pruuli toonud välja, mis teda meremaalide juures paelub.

„Erakogude puhul on alati põnev avastada, kuidas põimuvad kunstimaailm ja kollektsionääri isiksus. Teoste valikus peegelduvad nii oma aja väärtused, kui ka inimese emotsioonid, lapsepõlve mälestused või elukutse. Hea meel on tõdeda, et tänu usaldusele ja tihedale koostööle kogujatega on Mikkeli muuseumi näitused muutunud oluliseks osaks Eesti kunstielus ning pakuvad publikule palju avastusi ja kunstielamusi,“ ütles Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.