fbpx

Otsing

Giidid

Eesti Kunstimuuseumis saavad ekskursioone läbi viia ja giiditeenust osutada ainult koolituse läbinud atesteeritud giidid.

Giidide atesteerimise ja koolituste kohta saab infot meie filiaalidest E–R 9.00–17.00.

Kontaktid

Kumu kunstimuuseum tel 5343 9230
Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum , tel 5780 7260
Niguliste muuseum tel 5343 1052
Adamson-Ericu muuseum tel 644 5838

Koolitused

Kumu giidide baaskoolitus

22.–24. jaanuar 2024

Kumu kunstimuuseum korraldab giidide baaskoolituse, mis on mõeldud giiditöö huvilistele, kes soovivad viia läbi ekskursioone kunsti keskel, kuid neil puudub Kumu litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada. Giiditöö kogemus tuleb kasuks, kuid pole koolitusel osalemise eeltingimuseks. Kindlasti peaks koolitusel osalejal olema huvi kunsti ja selle ajaloo vastu!

Registreeru koolitusele

Baaskoolituse käigus tutvustatakse Kumu rolli Eesti Kunstimuuseumis ja ka laiemalt kunstimaastikul ning selle ülesandeid nii kohalikus kui ka rahvusvahelises kontekstis. Põhjalikumalt süvenetakse 3. ja 4. korruse püsiekspositsioonidesse. Lisaks antakse koolitusel osalejatele ülevaade kesksetest kunstimõistetest, millega Kumus atesteeritud giidina tuleb kokku puutuda ja jagatakse soovitusi avaliku esinemise kui ka grupiga suhtluse osas. Koolitust viivad läbi Kumu kuraatorid-kunstiteadlased ning hariduskeskuse töötajad.

Koolituse edukalt läbinud giididele väljastatakse Kumu giidi kvalifikatsiooni tõendav tunnistus, mis annab õiguse juhtida Kumus ekskursioone ning osaleda uute näitustega seotud giidikoolitustel. Võõrkeelsetest tellimustest huvitatud giidid peavad tõendama võõrkeeleoskust vähemalt tasemel C1. Koolitusperioodil on osalejal õigus külastada Kumu kunstimuuseumit tasuta.

Koolitus lõpeb kirjaliku ja suulise eksamiga. Koolitusperioodi hulka on arvestatud aeg iseseisvaks õppimiseks. Osalejatele saadetakse meili teel ka vajalikud lugemismaterjalid, mida on soovitav iseseisvalt täiendada!

Baaskoolituse maksumus on 30 eurot, mida saab tasuda nii arve alusel kui ka Kumu kassas koolituse esimesel päeval. Tasu sisaldab koolitusmaterjale ja loengutel-ringkäikudel osalemist. Koolituse läbinud isik saab sooritada eksami, mille eduka tulemuse korral väljastatakse giidilitsents. Eksamitasu on 30 eurot. Vastava dokumendi alusel on üliõpilastele ja õpetajatele eksamil osalemine tasuta. Eksamitasu tuleb tasumisele eksami edukal sooritamisel.

Baaskoolituse korralduslikud küsimused:

Eva-Erle Lilleaed

Kumu hariduskeskuse juhataja

Ajakava:

I osa, esmaspäev, 22. jaanuar, hariduskeskuse auditooriumis

14.00 Registreerimine
14.30 Kumu üldtutvustus
15.10 Turvanõuded ja üldine korralduslik süsteem giididele
16.00 Paus
16.20 Kumu kunstimuuseumi 2024. aasta näituste tutvustus ja loeng kesksetest kunstimõistetest
18.00 Koolituspäeva lõpp

II osa, teisipäev, 23. jaanuar, 3. korruse püsiekspositsioonis

14.00 Registreerimine
14.30 Juhitud ringkäik 3. korruse püsiekspositsioonis
16.00 Paus
16.20 Nõuandeid avalikuks esinemiseks ja tööks gruppidega
17.00 Tegevusalade ja -lehtede tutvustus, „Kunstiavaja“ kasutamine näitustel

III osa, kolmapäev, 24. jaanuar, 4. korruse püsiekspositsioonis

14.00 Registreerimine
14.30 Juhitud ringkäik 4. korruse püsiekspositsioonis „Konfliktid ja kohandumised“
16.00 Paus
16.20 Juhitud ringkäik 4. korruse püsiekspositsioonis „Tulevik on tunni aja pärast“
17.00 Koolituspäeva lõpp