fbpx

Otsing

Avaldatud 24.04.2020 | 10.11

Uued e-kunstitunnid tutvustavad Eesti esimesi naiskunstnikke ja graafikat

Vello Vinn. Lend
Vello Vinn. Lend. 1977. Eesti Kunstimuuseum

Valminud on Eesti Kunstimuuseumi haridusspetsialistide loodud uued e-kunstitunnid. Ühes tunnis saab õppida naiskunstnike elu, loomingu ja emantsipeerumise kohta ning teises uurida põneva pildikeelega graafiku Vello Vinna loomingut.

E-kunstitunni „Eneseloomine“ fookuses on Eesti naiskunstnike looming ja kujunemislugu 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi esimesel poolel. Tunni eesmärk on uurida naiskunstnike eneseteadlikkuse kujunemise ja kunstiprotsessidega kohanemise viise, mõeldes sealjuures ka enda isiksuse kujunemisele ning ühiskonna või grupi mõjudele selles protsessis. Tund tutvustab põhikooli III astmele ja gümnaasiumiõpilastele Eesti esimesi naiskunstnikke ja neid mõjutanud ühiskondlike hoiakuid. Tund põhineb Kumu näitusel „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“.

E-kunstitund „Fantastiline pilt“ keskendub omanäolise pildikeelega legendaarse graafiku Vello Vinna loomingule ja tutvustab graafikat kui üht kujutava kunsti žanrit. Tund on suunatud põhikooli I ja II astmele ning see põhineb Kumu näitusel „Vello Vinn. Vastupeegeldused“, mis eksponeerib Vinna loomingut ning tema teostega suhestuvate noorema põlvkonna kunstnike teoseid.

E-kunstitunnid hõlmavad nii videotuure näitusel kui ka erinevaid viktoriine, mõistete seletusi ja loovülesandeid. E-tunnid on õpetajatele ja õpilastele vaheldusrikkaks materjaliks koduõppe ja koolitunni täiendamisel ning sobivad ka täiskasvanud huvilistele mänguliseks kunsti uurimiseks.

Kõigi Eesti Kunstimuuseumi filiaalide õppematerjalidega saab tutvuda siin.