fbpx

Otsing

Avaldatud 15.05.2020 | 12.00

Uued, kohaldatud muuseumitunnid Eesti Kunstimuuseumi filiaalides

Noored Kadrioru Kunstimuuseumis. Foto: Yulia Bogacheva. Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on külastajatele taas avatud alates 19. maist ning pärast avamist on muuseumisse oodatud ka laste- ja õpilasgrupid. Gruppide turvaliseks vastuvõtmiseks on mitmed püsinäitusi ja Eesti Kunstimuuseumi filiaale tutvustavad muuseumitunnid kohaldatud eriolukorra järgseid nõudeid arvestavaks. Suuremad kui 10-liikmelised grupid jagatakse kahte rühma, muuseumitundides on tagatud 2+2 reegel, loovtööd on asendatud teiste tegevustega.

Kadrioru kunstimuuseumi õuesõppe tundides „Kadrioru lossi (aja)lugu“ saab värskes õhus tutvuda kauni Kadrioru lossi ning pargi ajaloo ja arhitektuuriga.

Kumu kunstimuuseumi omanäoline sisehoov, avar fuajee ja ruumilised lahendused kutsuvad avastustele muuseumitunnis „Mustrivõti“. Mütoloogiliste ja ajalooliste kangelastega kohtutakse haridusprogrammis „Kangelased ja antikangelased“. Nõukogude aja Eesti kunstimaastiku muutuste üle arutletakse muuseumitunnis „Konfliktid ja kohandumised“.

Niguliste muuseum ootab mudilasi ja koolilapsi osalema aktiivses otsimismängus-muuseumitunnis „Lõvijaht“. Vanemad õpilased saavad programmis „Niguliste ABC“ ülevaate Niguliste kiriku ehitusloost ja tähtteostest.

Adamson-Ericu muuseum kutsub lapsi ja noori Adamson-Ericu või Olev Subbi loomingu üle arutlema muuseumitunnis „Kõnelused kunstist“, mis viiakse läbi nii muuseumi hubases siseõues kui ka näitusesaalides.

Muuseumikülastus elavdab e-õppe rutiini ja annab võimaluse veel enne kooliaasta lõppu rühma või klassiga kokku saada, et veeta koos üks mänguline ja hariv hommikupoolik või pärastlõuna.