Vanalinna päevade melu jõuab ka Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumisse
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum osalevad Tallinna vanalinna päevadel ka tänavu oma sündmustega: muuseumipiletiga on võimalik külastajatel nautida nii kontserte, töötubasid kui ka ekskursioone.
Reedel, 2. juunil kell 17 esineb Adamson-Ericu muuseumi salapärases sisehoovis akustilise kavaga laulja ja laulukirjutaja Inger, kelle ainuomases helikeeles seguneb popmuusika kergelt alternatiivsema tooniga.
Laupäev, 3. juuni on Adamson-Ericu muuseumis töötubade päev. Kell 11 ja 13 saab muuseumis osaleda peredele mõeldud pesakasti ehitamise töötoas „Linnurikas linn“. Pühapäeval kell 13 toimub lisaks töötuba „Metsikud värvid“ täiskasvanutele. Kunstniku ja maalirestauraatori Malle-Reet Heidelbergi juhendamisel tutvutakse looduslike värvipigmentide päritoluga.
Laupäeval kell 15 kirjeldab bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes publikule, kuidas on valminud tema imelised fotod metsaasukatest, erinevatest putukatest ja lindudest.
Töötoad ja loeng on ajendatud Adamson-Ericu muusemi näitusest „Puude taga on mets“, kus on eksponeeritud armastatud Eesti kunstnike metsamotiividega teosed.
Niguliste muuseumis toimuvad reedel, 2. juunil ja laupäeval, 3. juunil kell 14 vanalinna päevade raames suvetuurid näitusel „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“. Suvetuur avab Bollnäsi püha hõimkonna altariretaabli ja Tallinna Kannatusaltari lood ja tähendused. Ekskursiooni viib läbi Niguliste muuseumi kuraator Kerttu Palginõmm.
Laupäeval, 3. juunil kell 12 kõlab Niguliste muuseumis eesti kromaatiline kannel. Sel mitmekesiste võimalustega pillil esinevad Tallinna Muusika- ja Balletikooli (MUBA) kandle eriala õpilased Marliis Miilimäe, Paulina Andrejeva ja Miia Polding. Kandlel kõlab nii soolo- kui ka ansamblimuusika eri ajastutest.
Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Niguliste muuseumis ka orelikontserdid. Laupäeval kell 16 musitseerib Orelipooltunnis Niguliste organist Tiit Kiik. Pühapäeval, 4. juunil kell 12, 14 ja kell 16 esitab Tiit Kiik Johann Sebastian Bachi „Fantaasia“ ning Johann Pachelbeli ja mitme teise autori loomingut. Kõlavad ka Rudolf Tobiase oreliteosed.
Suure orelipäeva lõpetavad pühapäeval kell 17 kontserdiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oreli eriala üliõpilased Rusudani Chuntishvili (Gruusia) ja Olga Opryshko (Valgevene/Eesti).
Tutvu muuseumides pakutava programmiga lähemalt siin.
Sissepääs üritustele muuseumipiletiga.