fbpx

Otsing

Avaldatud 18.02.2020 | 15.18

Siim-Tanel Annuse näitus on avatud 1. märtsini

Siim-Tanel Annus. Sarjast "Maastikud". 1979–1980. Erakogu
Läbiminek
Siim-Tanel Annus

Adamson-Ericu muuseumis on veel viimaseid päevi avatud kunstnik Siim-Tanel Annuse loomingule pühendatud näitus “Läbiminek. Siim-Tanel Annus ‒ performance 1987 ja läbilõige loomingust”.

Näitus on avatud 1. märtsini ning see keskendub Annuse kahele loomevaldkonnale: performance’ile ja pildiloomingule. Annus on oma etendusi alati pidanud kõrvaltegevuseks, ent just need on enim köitnud publiku ja meedia tähelepanu. Ühest küljest sillutas see tee tema tuntusele läänes perestroika perioodil, teisest küljest aga on sellest saanud minevikutaak, millest on olnud raske vabaneda. Liis Kibuspuu kureeritud näitus püüabki näidata autori performance’ite seotust tema pildiloominguga, nii et „läbiminekust“ saab märksõna, mis juhatab vaataja kunstniku noorepõlve ettevõtmistest tänase loominguni.

Siim-Tanel Annus (1960) tõusis 1980. aastate lõpus perestroika tuules rahvusvahelisele areenile kui omanäoline performance’i-kunstnik, kes oli juba sügavast stagnatsiooniajast alates loonud oma koduaias müstilisi poolsalajasi etendusi – tuntuim neist on „Läbimised“ (1987) koos Ariel Lagle loodud originaalmuusikaga. Näitus kõrvutab Annuse performance’ite dokumentatsiooni kunstniku graafikaga läbi erinevate kümnendite, jõudes välja tänasesse päeva.