fbpx

Otsing

Avaldatud 15.08.2023 | 12.26

20. augustini avatud näitus „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ lõpetab publikupäevaga

Näituse "Värvide tants. Soome modernistlik kunst"

20. augustini on viimane võimalus külastada näitust “Värvide tants. Soome modernistlik kunst” Kadrioru kunstimuuseumis. Sel puhul kutsume osalema kuraatorituuril koos Kerttu Männistega kolmapäeval, 16.08 kell 18 ja publikupäeval pühapäeval, 20.08 kell 12–17.

Näitus toob vaatajateni Soome 20. sajandi esimeste kümnendite silmapaistvad maalikunstnikud: Alvar Cawén, Väinö Kunnas, Jalmari Ruokokoski, Tyko Sallinen, Yrjö Ollila ja teised, kes poliitiliselt motiveeritud kunsti asemel soovisid väljendada kunstniku sisemist kogemust ja subjektiivseid loomingulisi valikuid. Teosed on näitusele saabunud nii Soome Rahvusgaleriist – Ateneumi kunstimuuseumist, HAM Helsingi kunstimuuseumist, Didrichseni Kunstimuuseumist kui ka erakogudest.

Eelviimane kuraatorituur kerttu Männistega toimub kolmapäeval, 16.08 kell 18. Näituse viimasel päeval, 20.08 on külastajad oodatud osalema avatud töötoas kell 12–16, kus joonistatakse modelli kuivpastelli tehnikas ning kuraatorituuril kell 17.

Näituse viimasel nädalal on Kadrioru kunstimuuseumi poes näituse meened ja kõik teised kaubad -10% soodsamad. Eriti soodne on sel perioodil ka näituse kataloog.