fbpx

Otsing

Avaldatud 02.04.2020 | 13.07

Virtuaalmuuseum kutsub avastama kunsti kodust lahkumata

Eesti Kunstimuuseumi kõik veebis kättesaadavad tuurid, näituste tutvustused ja materjalid on nüüd koondatud ühele lehele. Seoses eriolukorraga on Eesti Kunstimuuseum pööranud suuremat tähelepanu kunstielamuste toomisele veebi ja virtuaalplatvormidele, et pakkuda kõigile huvilistele elamusi ja harivat infot ka koduses keskkonnas.

Eesti Kunstimuuseumi kodulehe alalehelt pealkirjaga „Virtuaalmuuseum“ leiab kuraatorituure, näituste tutvustusi ja kunstinäituste teemalist materjali. Näiteks on esindatud Kumu näituste kuraatorituurid, Niguliste muuseumi taskuhääling, Kadrioru kunstimuuseumi uurimisprojekti leht ning Adamson-Ericu muuseumi e-muuseumitund.

Eraldi on välja toodud ka kõik Eesti Kunstimuuseumi õppematerjalid ning eriprojekt „Eesti kunsti digisild“. Õppematerjalide seast leiab muuseumi kuraatorite, koguhoidjate ja haridustöötajate loodud harivaid videoid, töölehti ja loovülesandeid, mis sobivad nii kooliõpilastele koolitundide lisana kui ka täiskasvanutele harivaks ajaviiteks.

Lehel on otseviited ka kõigile Eesti Kunstimuuseumi sotsiaalmeediakanalitele ja digikogule. Samuti lisatakse sinna ajas loodavad veebituurid ja tutvustused.

Tutvu kõigi veebimaterjalidega siin.