fbpx

Otsing

Avaldatud 06.12.2022 | 09.02

Adamson-Ericu muuseumisse toovad jõulumeeleolu perepäev ja kitarriõhtu

Adamson-Ericu muuseum talvel. Foto. Eesti Kunstimuuseum

Adamson-Ericu muuseumisse toovad jõulumeeleolu pühadeprogrammi kuuluvad publikusündmused, mille valikust leiab nii töötubasid ja loomingulist jõuluootust täis perepäeva kui ka kontserdi.

10. detsembril toimub Adamson-Ericu muuseumis jõulueelne perepäev. Muuseumi salajases sisehoovis särab tuledes jõulupuu. Sel päeval pakutakse nii suurtele kui ka väikestele inspiratsiooni, uusi teadmisi, mitmesuguseid tegevusi ning samuti krõbedaid piparkooke.

Ajakava

Kell 12-16 Kestliku kinkekoti töötoas saab anda vanale näituseplakatile uue elu, voltides sellest omanäolise kinkekoti. Jõulukingituste pakkimine enda valmistatud kotti on lõbus, loominguline ja loodussõbralik tegevus. Vajaminevad materjalid on kohapeal olemas.

Kell 12 venekeelne giidituur täiskasvanutele näitusel „Alati moes. Käekottide 100 aastat“ (eelregistreerimisega: https://form.jotform.com/222851901923354).

Kell 15 Eestikeelne giidituur täiskasvanutele näitusel „Alati moes. Käekottide 100 aastat“. (eelregistreerimisega: https://form.jotform.com/222902938448363)

Kell 10-18Vintage-käekottidega buduaar Kunstikeldris ootab väikesi stiliste kotte ja aksessuaare proovima ja sobitama. Samas saab ühe käekoti ise disainida ning oma kavandi soovi korral muuseumisse näitusele jätta. Vajaminevad materjalid on kohapeal olemas.

Kell 10-18 Püsinäitusel mängulist töölehte kasutades saab tutvuda eesti kunstiklassiku Adamson-Ericu loominguga. Töölehed on nii eesti kui ka vene keeles.

8. detsembril toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga kitarriõhtu, kus esinevad EMTA interpreedid üliõpilased Heiki Mätliku ja Lauri Jõelehe kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani. 8. detsembril astuvad üles Yifei Wu, Xiang Ting Liu ja Hans Joosep Alt.

Sissepääs sündmustele muuseumipiletiga. Piletiga on võimalik osaleda ekskursioonidel ja töötubades ning külastada näitusi. Tutvu sündmustega lähemalt siin.