fbpx

Otsing

Avaldatud 21.12.2021 | 11.16

Koolivaheajal oodatakse lapsi ja peresid muuseumisse

Pered Kumu kunstimuuseumi püsinäitusel. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Koolivaheajal ootavad lapsi ja noori Eesti Kunstimuuseumi filiaalides spetsiaalsed tegevuslehed ja sündmused, mille kaudu teha tutvust erinevate näituste ja kunstnike loominguga. Vaheaja programmis on nii mängulised töötoad ja ekskursioonid kogu perele kui ka lastetuurid. 

Niguliste muuseumil on valminud uus vahva tegevusnurk otse dekoratsioonifirma Shishi poolt loodud imelise jõulupuu kõrval. Lastega pered on oodatud sinna kunstiraamatuid sirvima ja toredaid ülesandeid lahendama.

Kumu kunstimuuseum ootab talvisel koolivaheajal, 5. jaanuaril endale külla 6–12 aastaseid lapsi, et üheskoos avastada näitust „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“. Ringkäigu lõpetab loovtöö ateljees. Püsinäitust „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ saab minna uurima ka tegevuslehe abil, mis aitab tutvust teha erinevate teostega, märgata seni avastamata detaile, arutleda mitmesuguste teemade üle ja ka ise joonistada ning värvida. Kumu kunstimuuseumi aatriumisse on üles seatud ka spetsiaalsed tegevuslauad peredele.

Kadrioru kunstimuuseumi teisel korrusel keset püsiekspositsiooni ootab peresid uus tegevustuba. Selles toas on lubatud kõike oma käega katsuda ja lähemalt uurida: saab mängida, joonistada, lugeda ja nuputada. 6. jaanuaril kutsume peresid jõuluaja lõppu tähistama Kadrioru kunstimuuseumi perepäevale „Kuninglikud jõulud“. Lapsed on oodatud tuurile „Kolm kuningat“, täiskasvanud saavad osaleda lühiloengul ja temaatilisel ringkäigul kuraatoriga.

7. jaanuaril kutsub Mikkeli muuseum peresid publikupäevale. Näitusel „Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid“ aitab lastel kunstiga tutvust teha mänguline lastetuur, täiskasvanutele selgitab kunstniku noorpõlve töid ja stiili kujunemist näituse kuraator. Pered on oodatud Arraku loomingu tutvustavale näitusele kogu koolivaheaja vältel.