fbpx

Otsing

Avaldatud 01.03.2021 | 11.20

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid on alates 3. märtsist valitsuse otsusega ajutiselt suletud

""
Eesti Kunstimuuseumi filiaalid. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Vabariigi valitsuse otsusega muuseumide sulgemise kohta on alates 3. märtsist seoses epideemiaga suletud kõik kultuuriasutused, kaasa arvatud muuseumid ja galeriid. Kunstist saab osa, külastades muuseumi virtuaalmuuseumi lehte, läbides iseseisvalt või kooliklassiga veebi– ja e-tunde või külastades muuseumi e-poodi. Samuti saab endale kunsti koju tellida, soetades soovitud teose repro.

Adamson-Ericu muuseum on remondi tõttu suletud kuni 11. juunini. Seejärel avatakse muuseum uue püsiekspositsiooniga „Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus“ (kuraator Kersti Koll). I korruse saali avame uue näitusega „Kimono. Jaapani ilu puudutus“ (kuraator Kersti Koll).

Kadrioru kunstimuuseumis on avatud Lossikohvik, muuseumipood on alates 11. märtsist suletud. Kohvik on avatud esmaspäevast pühapäevani kl 10–18. Alates 11. märtsist toimub vaid kaasamüük. Muuseumitundide teemade ja sisuga on võimalik tutvuda kodulehel. Kadrioru kunstimuuseumis on alanud ka rahvusvahelise suurnäituse „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ ettevalmistused. Publikut hoitakse tööde ja näitusega seotud huvitavate teemadega kursis muuseumi sotsiaalmeedia kanalite kaudu.

Kahjuks ei saa pikendada Mikkeli muuseumi näitust „Silmates maastikke. Perekond Värniku kunstikogu“, sest juba 10. aprillil avatakse muuseumis rahvusvaheline näitus „Zuloaga. Hispaania hing“. Värnikute kunstikogu valitud teostest ja nendega seotud lugudest jutustame huvilistele muuseumi Facebooki lehel.

Alates 11. märtsist on suletud ka Kumus asuv muuseumipood ning Eesti Kunstimuuseumi raamatukogu. Muuseumi ajutise sulgemise perioodil ei teostata ka kunstiteoste ekspertiisi teenust. Muuseumi tegemistega saab end kursis hoida sotsiaalmeedia vahendusel, jälgides Eesti Kunstimuuseumi ja filiaalide Facebook’i ning Instagram’i.