fbpx

Virtuaalmuuseum

Virtuaalmuuseumi lehele oleme koondanud värskeima info, et saaksite olla kursis meie näituste, programmide ja õppematerjalidega ka kodust lahkumata.

Kumu kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum
Niguliste muuseum
Mikkeli muuseum

Õppematerjalid

  • Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraatorid on loonud terviklikud e-tunnid, mis sobivad nii kodus uurimiseks kui ka koolitundides kasutamiseks. Need sisaldavad põnevat pildimaterjali ja ülesandeid, viktoriine ning loovtöid.
E-tunnid

Ackermannõpilastele alates 7. klassist, aga ka üliõpilastele ning kunstiajaloo huvilistele üle Eesti, kelle kodukihelkonna kirikus Christian Ackermanni loomingut leidub. E-tund on valminud seoses Niguliste muusemi näitusega Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas

Fantastiline graafika tutvustab Vello Vinna loomingut ja graafikakunsti 1.–6. klassi lastele. E-tund on valminud seoses Kumu kunstimuuseumi näitusega „Vello Vinn. Vastupeegeldused“.

Ideaalmaailma loomine põhineb Olev Subbi loomingule ja keskendub värvide meeleolule ja seeläbi värvusõpetuse põhimõtete selgitamisele alatest põhikooli II astmest. E-tunni materjalid valmisid Adamson-Ericu muuseumi näituse „Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul“ põhjal.

„Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ annab teadmisi neitsi Maarjast, tema loost ja rollist naise, ema ja kuningannana, toetudes Eesti ja Liivimaa keskaegsetele kunstiteostele. Tund on suunatud põhikooli III astmele ja põhineb näituse „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ materjalidel.

Eneseloomine suunab põhikooli III astme ja gümnaasiumiõpilasi Eesti naiskunstnike kujunemislugu uurides mõtlema enda isiksuse kujunemisele ning ühiskonna mõjudele selles protsessis. E-tund põhineb Kumu kunstimuuseumi näitusel „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“.

E-kunstitunni Kadrioru lossi A ja B eesmärgiks on tutvustada põhikooli III astme ja gümnaasiumiõpilastele barokkarhitektuuri ja selle ühte muljetavaldavaimat näidet, Kadrioru lossi.

  • Eesti Kunstimuuseumi Youtube’i kanalist leiate mitmed meie näitustega seotud loovülesanded, mis sobivad lõbusaks ajaveetmiseks ja meisterdamiseks tervele perele.
Loovtööde esiltusloend
  • Eesti kunsti DIGISILD

Eesti kunsti DIGISILD on 20 kunstiteost tutvustavast lühivideost ning neid saatvatest töölehtedest ja juhistest. Õppematerjal on välja töötatud põhikooli III astmele, gümnaasiumile ja kutsekoolidele, kuid sobib kõigile õpihimulistele.

YouTube’i esitlusloend

 

E-tunnid

Eesti Kunstimuuseumi haridustöö kuraatorid on loonud terviklikud e-tunnid, mis sobivad nii kodus uurimiseks kui ka koolitundides kasutamiseks. Need sisaldavad põnevat pildimaterjali ja ülesandeid, viktoriine ning loovtöid

 

Eesti kunsti DIGISILD

Koosneb 20 kunstiteost tutvustavast lühivideost ning neid saatvatest töölehtedest ja juhistest. Õppematerjal on välja töötatud põhikooli III astmele, gümnaasiumile ja kutsekoolidele, kuid sobib kõigile õpihimulistele.
Koondlehekülg
YouTube’i esitlusloend

Eesti Kunstimuuseumi viie filiaali õppematerjalid leiate siit:
Kumu kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum
Mikkeli muuseum
Niguliste muuseum
Adamson-Ericu muuseum

Digikogu

Tutvuge Eesti Kunstimuuseumi kogude paremikuga – digikogu on pildiarhiiv, mis sisaldab fotosid ja andmeid Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvate teoste kohta. Kogust on võimalik tellida ka digikoopiaid.
digikogu.ekm.ee

Eesti Kunstimuuseum 100

Muuseum tähistas oma 100. sünnipäeva 2019. aastal. Veebileht tutvustab muuseumi ajalugu, kogusid ja juubeliaastal fookuses olnud näitusi.
100.ekm.ee

E-pood

Muuseumi e-pood pakub laia valikut kunstiraamatuid. Siit on võimalik tellida reproduktsioone ja osta kunstikaupa nii endale kui ka sõbrale.

Sisene e-poodi

Varia

Eesti Kunstimuuseumi YouTube’i kanal

  • Siit leiate konverentsiettekandeid, näituste ja konserveerimisprojektide tutvustusi jms.

Forgotten Heritage – European Avant-Garde Art Online

  • Digitaalne andmekogu, kuhu on koondatud eelkõige 1960.–1970. aastatel tegutsenud Eesti, Belgia, Horvaatia, Poola ja Prantsusmaa avangardkunstnike tööd.

Andmebaas veebis
Projektist

Eesti Kunstimuuseum sotsiaalmeedias

Facebook

 

Instagram

YouTube