fbpx

Otsing

Avaldatud 10.12.2021 | 09.02

Niguliste muuseumis ootab külastajaid jõuluprogramm ja Shishi ehitud kuusk

Jõulukuusk Niguliste muuseumis. Foto: Endel Apsalon

Tallinna vanalinna südames asuv Niguliste muuseum kutsub juba kuuendat aastat osa saama muinasjutulisest jõuluajast ja vaatama imelist jõulukuuske. Lisaks ootab muuseum kõiki külalisi osalema publikuprogrammides ja jõuluüritustel.

Jõulud Nigulistes on saanud ilusaks traditsiooniks ja talvise pühaderingi alguseks muuseumis. Jõuluaeg algas Niguliste jõulukuuse avamisega esimesel advendil, 28. novembril. Dekoratsioonifirma Shishi loodud jõulupuu on Nigulistes juba kuuendat aastat. Jõuluaeg kestab Niguliste muuseumis kuni 9. jaanuarini 2022.

Niguliste muuseum ootab kõiki huvilisi osa saama ka spetsiaalsetest jõuluüritustest. Sel aastal on jõuluaja keskne teema keskaegne värvimaailm ja -sümboolika – külastajaid oodatakse osalema õhtustel eriekskursioonidel „Keskaegne värvisümboolika Niguliste tähtteostel“. Neljal korral toimuv jõuluekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele ning toimub ajal, mil muuseum on tavakülastajatele suletud. Kahel laupäeval, 11. ja 18. detsembril toimuvad jõuluehete valmistamise töötoad. Kooli- ja lasteaialapsi kutsub muuseum aga osalema traditsioonilistes jõuluteemalistes muuseumitundides „Püha Nikolause legendid“ ja „Inglid Niguliste kunstiteostel“.

Lisaks Niguliste traditsioonilistele orelipooltundidele rõõmustatakse jõuluajal külastajaid orelikontsertidega. Neljal advendipühapäeval kõlab Niguliste muuseumis terve päeva orelimuusika tuntud organistide Tiit Kiige ja Andres Uibo esituses.

Tutvu programmi ja sündmustega siin.