Avaldatud 26.06.2020 | 09.48

Nüüd saab tellida oma seltskonnale online-kunstisündmuse

Ekskursioon Kumu kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Eesti kunstiloost saab nüüd osa ka turvalise virtuaalmaailma kaudu ning võib korraldada sõpradele või kolleegidele põneva kunstisündmuse. Eesti kunstiloo valitud teemad tuuakse seltskonnani videosilla kaudu. Online-loenguid viivad läbi Kumu kunstimuuseumi kuraatorid ja haridusspetsialistid.

Tunniajalise live-kohtumise ajal Kumu kunstispetsialistiga saab kuulata teoreetilist ja sisukat loengut huvipakkuva teema või näituse kohta, esitada läbiviijale küsimusi ning arutleda esilekerkinud teemadel. Loengut saadab arvukate reprodega esitlus. Sündmus kestab tund aega, sellele lisandub 10-minutiline aruteluosa.

Endale sobiva teema saab valida järgnevate seast: „Eesti kunst 20. sajandi alguses“, „Esimesed naiskunstnikud ja nende kujunemislugu“, „Sotsrealismist hüperrealismini“. Samuti saab valida huvipakkuvale näitusele keskenduva loengu. Valikus on Kumu näitused: „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“, „Vello Vinn. Vastupeegeldused“, „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ ning „Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus“.

Kohtumine toimub vastavalt kokkuleppele Microsoft Teams’i või Zoomi kommunikatsiooniplatvormi vahendusel. Kuulajatel on tarvis üksnes head internetiühendust ja arvutit või nutitelefoni, eraldi platvormi alla laadida pole vaja. Programmi on võimalik tellida eesti, inglise ja vene keeles.

Lisainfo sündmuse kohta siin.