Anu Männi loeng. Fantastilised elukad keskaja kunstis
Loengus „Fantastilised elukad ja kust neid keskaja kunstis leida võib“ teeb Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Anu Mänd ülevaate fantastilistest elukatest hiliskeskaegses kunstis.
Keskaja inimese jaoks olid lohe, greif ja ükssarvik sama reaalsed kui koer, lehm ja hobune. Neid kirjeldati loomaentsüklopeediates ning kujutati kunstis ja tarbeesemetel. Eriti populaarne oli lohe, kes olenevalt kontekstist võis kunstiteostel esineda kas positiivses või negatiivses rollis. Loengus käsitletakse fantastiliste elukate kujutamist peamiselt hiliskeskaegse kunsti näitel, pöörates erilist tähelepanu Eestis säilinud teostele.
Anu Mänd on ajaloolane ja kunstiteadlane, alates 2023. aastast Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor. Teadustöös keskendub ta keskajale, eriti keskaegsele linnaelule ning seal aset leidnud pidustustele ja rituaalidele.
Sündmus on osa näituse „Ükssarvik võlumetsas“ (07.09.2024 – 06.04.2025) publikuprogrammist.
Eesti Kunstimuseumi, Rootsi Ajaloomuuseumide ja Rootsi Kuningliku Relvakambri koostöös korraldatud näitus kutsub avastama salapärase ükssarviku tähendust läbi ajaloo ning kohtuma ükssarvikutega 16.–21. sajandi esemetel ja kunstiteosel. Kuraatorid: Merike Kurisoo (Eesti Kunstimuuseum) ja Pia Bengtsson Melin (Rootsi Riiklikud Ajaloomuuseumid)
Sündmustel osalemine muuseumipiletiga. Eesti Kunstimuuseumi aastakaardiga osalemine tasuta.
Seotud sündmused
Seotud sündmused
1
/
5