Armastuse, mitte raha pärast. Tallinna XV Graafikatriennaal 21.01.2011 – 23.04.2011

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Näitus

Armastuse, mitte raha pärast. Tallinna XV Graafikatriennaal

Asukoht: 2. korrus, suur saal & 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb: Tallinna XV Graafikatriennaal “Armastuse, mitte raha pärast”

Tallinna XV Graafikatriennaal “Armastuse, mitte raha pärast” jõuab publiku ette väga suuremahulise ja mitmekülgsena. Lisaks triennaali põhinäitusele Kumu suures saalis ja 5. korrusel on Kumu 4. korruse B-tiivas avatud Ljubljana graafikabiennaalide hitt-töid tutvustav triennaali satelliitnäitus “Mapping” (kuraator Lilijana Stepancic, kujundaja Liina Siib) ning Tallinna Lennujaamas Urmas Viigi ja Küllike Jaama projekt “Luige Hummer”. Triennaali kuraatorid on Simon Rees (Leedu), Eve Kask ja Eha Komissarov. Triennaal kestab 8.maini.

“Armastuse, mitte raha pärast” vaatleb tänapäeva graafikat laiemas kaasaegse kunsti loomise ja suundumuste kontekstis. Inglise keeles kirjeldab aforism for love not money igasugust tegevust, mida tehakse kire ja armastuse pärast asja vastu, mis pole rahas hinnatav. Armastuse antipoodina tegutseb triennaalil raha. Raha osutus väga populaarseks teemaks, mida eri maade kunstnikud uurivad, ümbritsevad kire- ja kulutamishasardiga või mõistavad filosoofiliselt hukka.

Näitusest võtab osa kuraatorite poolt välja valitud 46 kunstnikku, kellega liitub tiheda konkursi läbinud 63 kunstnikku. Triennaalil on esindatud 35 maa kunstnikud, nende hulgas on väga nimekaid rahvusvahelisi kõrgkategooria kunstnikke. Traditsiooniliselt pöörab triennaal tähelepanu Baltimaade kunstile, säilitades oma Leedu, Läti ja Eesti kunstnikkonna osaluse kaudu triennaali algset identiteeti.

Triennaal on avatud kaasaegse kunsti kõige uuematele suundumustele, kaasab videot, performance’it, fotot ja erinevaid trükimeediume. “Armastuse, mitte raha pärast” jaguneb alateemadeks, mis armastuse keerulist struktuuri avades käsitlevad erinevaid armastuse ja rahaga seotud märksõnu nagu igatsus, sõltuvus, pühendumine, perekond, armastus, religioon, poliitika, kaup, fetiš, seks.

Triennaali üldnäituse üheks osaks on ka 2007. aasta triennaali Grand Prix’ võitja, Kolumbia kunstniku Óscar Muñoze tööde väljapanek.

Kuraatorid: Simon Rees (Leedu), Eve Kask ja Eha Komissarov
Näituse kujundus: Ralf Lõoke, Neeme Külm
Graafiline kujundus: Jan Tomson, Indrek Sirkel

Osalevad:
Alina Rudnitskaya (Venemaa), Andrew Raftery (USA), Billy Apple (Uus-Meremaa), Frances Stark (USA), Honza Zamojski (Poola), Jesper Fabricius (Taani), Jim Speers (Uus-Meremaa), Kęstutis Grigaliūnas (Leedu), Leonards Laganovskis (Läti), Liena Bondare (Läti), Makoto Aida (Jaapan), Óscar Muñoz (Kolumbia), Paula Rego (Portugal/Suurbritannia), IC 98 − Patrick Söderlund & Visa Suonpää (Soome), Raul Meel (Eesti), Sister Mary Corita (USA), Slava Mogutin (Venemaa/USA), Tracey Moffatt (Austraalia), Tromarama (Indoneesia) jpt.

Toetajad:
Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Austria Suursaatkond, DHL Estonia AS, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Kunstnike Liit, Hasartmängumaksu nõukogu, Kultur Stadt Salzburg, Kultuuriministeerium, Kumu kunstimuuseum, Ljubljana Rahvusvaheline Graafikakeskus, Nordic Culture Point, Peri AS, Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond, Sihtasutus Tallinn 2011, Seesam Rahvusvaheline Kindlustuse AS, Tallinna Linnavalitsus.