fbpx

Otsing

Mapping. Ljubljana Graafikabiennaali hitid 02.01.2011 – 17.04.2011

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus

Mapping. Ljubljana Graafikabiennaali hitid

Asukoht: 4. korrus, B-tiib

20. jaanuaril avatava Tallinna XV Graafikatriennaali, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluva kunstisündmuse avalöögina on alates 2. jaanuarist Kumus võimalik näha pikkade traditsioonidega maineka Ljubljana Graafikabiennaali hitt-töid triennaali satelliitnäitusel “Mapping”. Ljubljana Graafikabiennaal toimus esmakordselt 1955. aastal ning on maailma vanim tänaseni regulaarselt toimuv graafika suurnäitus.

Ljubljana näitusest on aastate jooksul osa võtnud ligi 5000 kunstnikku kaheksakümnest eri riigist, sealhulgas ka eestlased, kes Nõukogude Liidu ajal biennaalist salaja osa võtsid. Biennaalil on osalenud Jüri Arrak, Raul Meel, Concordia Klar, Ado Lill, Liina Siib, Urmas Viik jpt., erinevaid preemiaid on pälvinud Evald Okas, Vive Tolli, Vello Vinn, Mare Vint, Leonhard Lapin, Vladimir Makarenko, Kaisa Puustak, Marko Laimre.

“Mapping” toobki lisaks nimekatele lääne kunstnikele Kumus rahva ette ka Eha Komissarovi koostatud valiku biennaalil osalenud eestlaste töödest. Tõeliste maailma kunsti suurnimedena tuleks aga ära mainida Pablo Picasso, Damien Hirst, Robert Rauschenberg, Richard Hamilton, Jean Arp, Viktor Vasarely, kellest igaüks on leidnud oma koha pea kõigis olulisemates 20. sajandi kunstiajaloo käsitlustes.

 

20. jaanuaril avatav ning 8. maini kestev Tallinna XV Graafikatriennaal, mis seekord kannab nime “Armastuse, mitte raha pärast”, kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning on algava kultuuriaasta üks esimesi tähtsündmusi.

Kuraator: Lilija Stepancic
Kaaskuraatorid: Eha Komissarov, Breda Škrjanec
Kujundaja: Liina Siib