fbpx

Otsing

Artemisia Gentileschi. Julgus ja kirg 06.12.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Foto: Anna Orlando Artemisia Geltileschi näitusel Genova Palazzo Ducale saalides.
Loeng või vestlus

Artemisia Gentileschi. Julgus ja kirg

Itaalia karavadžismi üks säravamaid tähti, andekas ja uuendusmeelne naiskunstnik Artemisia  saavutas oma eluajal erakordse edu. Kunstiteadlase Anna Orlando loeng „Artemisia Gentileschi. Julgus ja kirg“.

Gentileschi looming ja värvikas elulugu pakuvad jätkuvalt ainest nii kunstiteadlastele kui ka romaanikirjanikele. Ent paremini kui ükski lugu või raamat aitavad kunstnikku tundma õppida tema teosed – eriti kui need on koos ühel näitusel. Seni suurim Artemisia Gentileschi näitus on praegu avatud Palazzo Ducales Genovas, aga neile, kel ei ole võimalik Genovasse minna, pakume võimalust tutvuda väljapanekuga Tallinnast lahkumata.

Kadrioru kunstimuuseumis toimub näituse ühe kuraatori Anna Orlando loeng, mis tutvustab Artemisia Gentileschi elu ja loomingut, tema keerulisi suhteid oma isa, tolle ajastu ühe olulisema maalikunstniku ja Caravaggio sõbra Orazio Gentileschiga ning mõlema mehe mõju Artemisia stiili kujunemisele ja loomingulisele karjäärile. Isikliku elu raskused ja mitmed dramaatilised eluhetked leidsid võimsa väljenduse kunstniku maalitud süžeedes, millest üks märkimisväärsemaid on Juuditi ja Olovernese lugu.

Anna Orlando on kunstiteadlane ja kuraator, barokk-kunsti suur asjatundja, kellega Eesti publikul oli võimalik kohtuda Kadrioru kunstimuuseumis juba eelmisel aastal. Anna Orlando osaleb Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluva Bernardo Strozzi (ja töökoja) maali „Kontsert“ uurimises, millest kasvab välja suur Strozzi ja karavadžistliku kunsti näitus 2025. aastal Kadrioru kunstimuuseumis.