fbpx

Otsing

Astrofüüsik Mihkel Kama virtuaalne loeng „Elu sümmeetria universumis“ 21.11.2020 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Kullast alumiiniumkate, mis on mõeldud kosmosesondil Voyager 1 ja 2 asuvate kuldplaatide „Maa helid“ kaitsmiseks
Loeng või vestlus

Astrofüüsik Mihkel Kama virtuaalne loeng „Elu sümmeetria universumis“

Kumu kunstimuuseumi Facebooki vahendusel virtuaalne loeng teemal „Elu sümmeetria universumis“. Loengut viib läbi astrofüüsik Mihkel Kama.
Näitusel “Murtud sümmeetriad”

Tänapäeva astronoomia ja kosmoseuuringud toovad lähemale vastuse küsimusele „Kas me oleme universumis üksi?“. Kohtumisel vaadatakse üle kosmilise elu otsingute seis, peatudes muuhulgas Maa sõsarplaneedil Veenusel. Räägitakse põgusalt, kuidas Eesti osaleb Euroopa Kosmoseagentuuri eksoplaneetide uuringute programmis ning arutatakse, kuidas võiks käsitleda elu kui loodusnähtust universumis sümmeetria vaatenurgast.

Mihkel Kama on planeetide teket uuriv astrofüüsik, kelle laiem huvi on elu levik universumis. Ta on vanemteadur Tartu Ülikoolis ning abiprofessor University College Londonis.

Näitus „Murtud sümmeetriad“ toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast. Kõik eksponeeritud teosed on alguse saanud kunstnike residentuurides Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERNis). Näitusele on koondatud 12 kunstiteost, mille autoriteks on 11 eri riikidest pärit kunstnikku, kes loodusest ja mateeriast aru saamiseks süvenesid füüsika keerulisse keelde ja jälgisid laboris kavandatud elementaarosakeste füüsika katseid. Näitus annab aimu ka kunstnike ja CERNi teadlaste, inseneride ja laboripersonali vahel tekkinud sünergiast. Hõlmates mitmeid erinevaid kunstipraktikaid väljendavad käesoleva näituse tööd narratiive, mille juured ulatuvad teaduse põhialustesse ja filosoofilistesse lähtekohtadesse.

https://www.facebook.com/watch/?v=3470367816383548

Näituse kuraatorid on Mónica Bello, José-Carlos Mariátegui.