fbpx

Otsing

Dokumentaalfilm “El cuadro” 17.06.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kaader filmist "El Quadro", detail.
Kaader filmist "El Quadro", detail.
Film

Dokumentaalfilm “El cuadro”

El cuadro / Maal
2019. Film hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega, 1 tund 47 min

Režissöör: Andrés Sanz
Produktsioon: Mare Films
Osades: Svetlana Alpers, Jonathan Brown, Francisco Calvo Serraller, Matías Díaz Padrón, Manuela Mena, Keith Christiansen, Valentín J. Alejandrez jt.

Filmi juhatab sisse kunstiajaloolane Carlos Alonso Pérez-Fajardo.

Film oli nomineeritud 2020 Goya filmiauhinnale parima dokumentaalfilmi kategoorias, 2020 Feroz filmi- ja teleauhinnale ja 2020 José María Forqué filmiauhinnale. Samuti on filmile omistatud 2020 Dias de Cine auhindade ja Cinema Writers Circle auhindade peapreemia.

„Maal“ on müsteerium-dokumentaalfilm Velázqueze kuulsast maalist „Las Meninas“, ühest enim tõlgendatud kunstiteosest maailma ajaloos. Film paigutab nüüdisaja kõige prominentsemad kunstiajaloolased – Velázqueze eksperdid keskkonda, mis viib nad koos vaatajaga justkui trilleri maailma: ülekuulamisruumi, kus nad harutavad lahti võtmed müsteeriumi lahendamiseks. Süžeed aitab avada lühikeste animatsioonide jada, mis muudab intervjuud tunnistusteks sellest maailmast, kus „Las Meninas“ tegelased ärkavad ellu. Film annab vaatajale detektiivi positsiooni, kus tal on oluline missioon: jälgida kõiki vihjeid, kuulata kõiki tunnistusi and tõlgendusi ja lõpuks leida oma enda tõde „Maali“ kohta.

Filmi linastus Kumu kunstimuuseumis on osa Eesti ja Hispaania vaheliste diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva tähistamisest.
Filmi linastust toetab Hispaania saatkond Eestis

Treiler: