fbpx

Otsing

Eesti Sinfonietta jõuluootuskontsert. INGLI OSA 13.12.2020 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert
Publikuprogramm

Eesti Sinfonietta jõuluootuskontsert. INGLI OSA

Solist ja kontsertmeister Johannes Põlda

Eesti Sinfonietta Solistid

Selleaastane Eesti Sinfonietta jõuluootuskontsert erineb traditsioonilisest, kuid mängitavad teosed seob tervikuks jõuluaega hästi sobituv ideeliin – läbi palve ja sisemise küpsemise vennalikkuse, sõpruse, austuse, sallivuse ja muude positiivsete isiksuseomaduste poole.

Niguliste kirikus kõlavad:

Pärt Uusberg  Palve

Erkki-Sven Tüür Viiulikontsert nr.2 “Ingli osa”

Arvo Pärt   Fratres

Erkki-Sven Tüür kirjeldab oma teose sisu niimoodi: “See helitöö on pühendatud 1989. aastast Eestis ja mujalgi tegutsevale UBC’le (Uisge Beatha Club) ning tellitud täiesti ametlike institutsioonide väliselt helde anonüümse sponsori poolt. “Angels Share” ehk “Ingli osa” on kahtlemata ka ses kontekstis tabav pealkiri. Teatavasti kaob aastate jooksul viski küpsemisel tammevaati pandud vedelikust ca 2% per aasta. Selle käigus kaotab jook oma toorevõitu maitse- ja lõhnaomadusi, õilistudes samaaegselt vaadipuu toimel sealt pärit väärikate ja naudingut pakkuvate nüanssidega. Kadunud vedeliku kogust kutsutaksegi ingli osaks. Mulle meeldib mõelda, et me isiksustena küpsedes peaksime aegamööda samuti teatud mittevajalikest omadustest lahti saama, loodetavasti aitavad meid selles ka meie kaitseinglid…”

Eesti Sinfonietta muusikud on üheskoos mänginud juba kümmekond aastat ning esinenud  lisaks Eestile ka mitmetel mainekatel maailmalavadel.

Alates aastast 2019 on Eesti Sinfonietta kontsertmeistriks Johannes Põlda.

www.eestisinfonietta.ee

Piletid müügil Piletilevis ja kolm tundi enne algust kontserdipaigas.