fbpx

Otsing

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel: Anna Škodenko“ 06.02.2020 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur
Teemaüritus

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel: Anna Škodenko“

Neljapäeval, 6. veebruaril kell 18.00 tutvustab näitust „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ kunstnik Anna Škodenko.

 

Anna Škodenko (1986) on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingut iseloomustab lüürilisus ning analüütiline lähenemine oma meediumile ja visuaalsele kujutisele. Töö teostus sõltub kontseptuaalsest raamistikust, mille kunstnik loob endale tekstilise läbikirjutamise abil, ning on tingitud konkreetsest kohast, kontekstist ja teemast.

 

Škodenko töödes on eriline fookus kirjandusel ja keelefilosoofial. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna (2009), täiendanud end õpingute ajal Chelsea Kunstikolledžis (Chelsea College of Art) Inglismaal ning hiljem Moskva Kaasaegse Kunsti Instituudis (Institute of Contemporary Art in Moscow). Škodenko läbis Glasgow’ Kunstiakadeemias üheaastase vabade kunstide magistriõppe (2017). Teda on autasustatud Eduard Wiiralti preemiaga (2016) ja Köler Prize’i grand prix’ga (2018).

 

Näitus „Sisse, sisse – uks on lahti!“ toob kokku kolm kunstnikku, kes, töötades küll erinevates meediumites ja väga erinevas esteetikas, räägivad teatud mõttes sarnast keelt. Edith Karlsoni, Eva Mustoneni ja Mary Reid Kelley praktikat võiks kõige laiemas mõttes iseloomustada kui narratiivset kunsti, mis kasutab meetodina fiktsiooni. Teostes avaldub see nii allegooriliste, autobiograafiliste kui ka mütoloogiliste jutustustena, samuti tugevate karakterite ja enamasti dramaatiliste sündmuste loomise näol. Näituse kuraator on Triin Tulgiste.

 

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“ on Kumu kunstimuuseumi ürituste sari, mis käivitus spetsiaalselt Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul, hõlmates kõiki vahelduvaid näituseid alates käesolevast sügishooajast kuni kevadeni. Iga näitusega astub dialoogi üks Eesti kaasaegne kunstnik, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi uuest ja põnevast – igapäevaselt praktiseeriva kunstniku – vaatenurgast.

Mary Reid Kelley & Patrick Kelley. Dionysose piitsapiug. 2015. Kaader videost. Kunstnike ja Pilar Corrias Gallery loal