fbpx

Otsing

Filmiõhtu: „Quantification Trilogy“ („Kvantifitseerimise triloogia“) 25.11.2021 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Jeremy Shaw. Liminals. 2017. Stoppkaader filmist. Jeremy Shaw & KÖNIG Galerie Berlin, London, Seoul loal
Film

Filmiõhtu: „Quantification Trilogy“ („Kvantifitseerimise triloogia“)

Neljapäeval, 25. novembril kell 18.00 toimub Kumu auditooriumis filmiõhtu „Quantification Trilogy“ („Kvantifitseerimise triloogia“). Filmiõhtu juhatab sisse kunstiteadlane ja kuraator Marten Esko.
Üritus leiab aset näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ publikuprogrammi raames.

Õhtu programm koosneb Shaw’ kolmest parafiktsioonilisest lühifilmist (inglise keeles):

Quickeners, 2014
Liminals, 2017
I Can See Forever, 2018

Tulevikumaailmas aset leidvates linateostes uuritakse, kuidas marginaliseeritud ühiskonnagrupid saavad eluga hakkama pärast seda, kui teadusavastuste abil on täpselt määratletud ja kaardistatud kõik müstilise ja intuitiivse spirituaalse kogemuse parameetrid, mida nimetatakse kvantifitseerimiseks. 20. sajandist pärineva vananenud tehnika esteetika abil tulevikku kuvades segab Shaw alkeemikuna kokku dokumentaalfilmi, etnograafilise filmi, kontseptuaalse kunsti ja muusikavideo elemente. Oma loominguga kutsub kunstnik vaatajaid üles heitma kõrvale kahtlused loo tõesusest, et keskenduda erinevate võimusüsteemide kriitilisele vaatlusele. „Kvantifitseerimise triloogia“ hõlmab peavoolust kõige kaugemale jäävaid kultuure, evolutsiooniteooriad, virtuaalreaalsust, neuroteoloogiat, esoteerikat, tantsu ning tabamatuse ja müstilisuse mõisteid.

Jeremy Shaw (1977) on üks olulisemaid ja huvitavamaid kunstnikke praeguses visuaalkultuuris. Kanada päritolu, aga Berliinis tegutseva Shaw’ loomingu läbiv teema on inimese soov reaalsusest välja astuda. Teda huvitavad erinevaid kehaväliseid kogemusi ja teisenenud meeleseisundeid käsitlevad kultuuri- ja teaduspraktikad nagu rituaal, ekstaas, katarsis ning neuroteadused.

„Phase Shifting Index“ on kunstniku viimane ja seni mastaapseim teos, mis valmis isikunäituseks Pariisis Pompidou keskuses 2020. aastal. Mainekas kunstiajakiri Frieze nimetas selle 2020. aasta Euroopa kümne parima näituse hulka. Tõlkimatu pealkirjaga „Phase Shifting Index“ on seitsme ekraaniga video-, heli-, valgus- ja ruumiinstallatsioon, mis viib meid kaugesse tulevikku. Shaw on loonud seitse erinevat nn tuleviku subkultuuri, kes väljendavad oma maailmapilti keha ja koreograafia kaudu – rituaalse ja ekstaatilise liikumisega. Teos on jõuline tulevikufiktsioon, mis seob dokumentaalfilmi, kontseptuaalse kunsti, muusikavideo ja teadusliku uurimise võtted mineviku salvestustehnoloogia esteetikas ühtseks tervikuks.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed.